www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Přes bariéry s policií

2019-10-23 10:21:07 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Pětadvacetiletého Pavla čeká po vážném úrazu, který utrpěl při motocyklové soutěži, největší životní závod, znovu se postavit na nohy. K tomu však potřebuje finanční podporu na rehabilitaci a rehabilitační přístroj, který napodobuje chůzi.

Foto

Dubno, běh na jeden km.
(Foto PČR)

Svůj boj nevzdává, tvrdě cvičí a pevně věří, že bude znovu plnohodnotně žít.

Pavlovi pomáhají i studenti čtvrtých ročníků středních škol ve Středočeském kraji, kteří se zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“. V průběhu září a října si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti (člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na jeden kilometr), které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za ně následně přispěje určitou finanční částkou. Příslušníci policie pro změnu přispívají formou hotovosti, kterou střádají do kasiček Konta Bariéry. Do konce roku by měla být známá celková částka, kterou se podařilo na handicapovaného mladíka vybrat.

Na Příbramsku se zúčastnilo akce šest středních škol, zasportovalo si celkem 203 studentů a 44 % z nich se podařilo dané testy splnit. Ti, kteří testy zvládli, obdrželi navíc osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie.

Březnice, celomotorický test.
(Foto PČR)
Gymnázium Příbram, člunkový běh.
(Foto PČR)
Gymnázium Sedlčany, kliky.
(Foto PČR)
Střední průmyslová škola, celomotorický test.
(Foto PČR)
Střední zdravotnická škola, běh.
(Foto PČR)


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka