www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Před prázdninami na výlet do Irska

2024-05-30 04:55:49 | Divadlo A. Dvořáka, Dana Hassmannová ©

Ještě před prázdninami se příbramská Malá scéna promění v irský ostrůvek, plný zvláštních postaviček s ještě zajímavějšími osudy. Martin McDonagh je britský dramatik a filmový režisér irského původu, jehož hry jsou překládány a uváděny po celém světě. Tento autor se na příbramském jevišti objeví poprvé.

Foto

Mrzák inishmaanský.
(Foto Divadlo A. Dvořáka)

Irská krajina, těžké osudy a příběhy chudých lidí. To je jedna z her tzv. Aranské trilogie, Mrzák inishmaanský.

Popisuje příběh chudého zmrzačeného chlapce, kterému se naskytne možnost poznat filmový svět v Hollywoodu. Je to ale opravdu to, co chce? Jsou věci a lidi kolem opravdu takoví, jak se na první pohled zdají? Kdo je tedy vlastně mrzák? Ten, který vypadá divně na pohled, nebo ten, který má pochroumanou duši.

„Je to drsná, černá komedie, která je zároveň nesmírně dojemná,“ dodává režisér Milan Schejbal.

Výtvarnice Kateřina Baranowska hru doplnila jednoduchou scénou a kostýmy, z kterých sálá atmosféra Irska. Vše dokresluje hudba, inspirovaná tradičním irským folklorem, od Zdeňka Dočekala.

Nešťastného mrzáka Billyho si zahraje Kryštof Grygar. Starostlivé, tak trochu zvláštní tetičky odehrají Kateřina Fixová a Helena Karochová. Billyho vrstevníky a zároveň sourozenecký pár ztvární Veronika Pichlerová, kterou již znáte z Nebezpečných vztahů, a hostující Matěj Převrátil. Jako drsný vesničan se představí Jan Konečný, jako místní doktor Václav Rašilov. Martin Dusbaba se změní v tzv. místní drbnu a v roli jeho otce uvidíte stálého příbramského hosta Jaroslava Someše.

Premiéra se odehraje 6. a 7. června na Malé scéně příbramského divadla. Přijďte zažít drsnou irskou krajinu plnou prapodivných, až nečekaných příběhů a osudů.


Divadlo A. Dvořáka, Dana Hassmannová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka