www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Pražský výběr v letním kině

2019-05-06 09:07:36 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Tři velké akce nás v červnu čekají na Nováku. V areálu Nového rybníka a letního kina jsme měli v minulosti možnost zažít koncerty mnoha zajímavých, světově známých skupin. V pátek 14. června jste zváni na koncert legendární české skupiny Pražský výběr.

Foto

Pražský výběr v letním kině.
(Zdroj foto: Město Příbram)

Vzhledem k dlouholeté historii skupiny si koncert užijí všechny věkové kategorie. Těšit se můžeme také na předskokany, Příbramanům dobře známé kapely Pakáš a Origami. „Bude to energií nabitý rockový večer, který odstartuje seriál hudebních vystoupení Příbramského kulturního léta. Na Nováku přivítáme českou hudební legendu Pražský výběr. Považuji za úspěch, že se nám podařilo kapelu přemluvit k vystoupení u nás v Příbrami. Všechny místní i přespolní zvu a spolu s vámi se těším na určitě vynikající hudební zážitek,“ zve na vystoupení místostarosta Jan Konvalinka.

Vstupenky je možné zajistit za zvýhodněnou cenu 170 korun v předprodeji v síti Ticketstream, v infocentrech: Příbram – Zámeček-Ernestinum, na Dobříši, v Rožmitále pod Třemšínem a milínské knihovně Dr. E. Bořického.

Pražský výběr

je česká rocková skupina, založená v roce 1976 klávesistou a zpěvákem Michaelem Kocábem. Ve druhé polovině 70. let se orientovala na jazz rock, který byl v té době populární. Na začátku 80. let přistoupila k celkové změně stylu, tehdy působila jako jedna z nejvýznamnějších českých novovlnných skupin.

V letech 1983–1986 byl Pražský výběr režimem zakázán, ke koncertování a vydávání alb se mohl vrátit až ve druhé polovině 80. let. Po roce 1989 vystupovala skupina spíše sporadicky, větší množství koncertů znovu pořádala až po roce 2000. Kvůli neshodám mezi dvěma hlavními postavami, Michaelem Kocábem a kytaristou Michalem Pavlíčkem se skupina v roce 2006 rozpadla. V říjnu 2006 založil Kocáb novou skupinu nazvanou Pražský výběr II, která koncertovala do roku 2009. V roce 2012 byl oznámen reunion Pražského výběru.


Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka