www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Parkovací dům se otevírá veřejnosti

2024-06-06 08:06:53 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

První parkovací dům realizovaný městem Příbram se otevírá veřejnosti. Slavnostní otevření s prohlídkou parkovacího domu proběhne v pátek 7. června od 10.00.

Foto

Parkovací dům se otevírá veřejnosti.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Parkovací dům u autobusového nádraží je dokončen a zpřístupněn veřejnosti. Kapacita domu, který je v blízkosti autobusového i vlakového nádraží a autobusové zastávky s odjezdy na Prahu, má kapacitu 176 parkovacích míst a 99 stání pro kola. Zároveň je přístupné také venkovní parkoviště, kde je na čtyři desítky parkovacích míst a v přípravě je instalace devíti dobíjecích stanic společností ČEZ.

„Práce na parkovacím domě se oproti původnímu plánu protáhly, a to především z důvodu prací na výstavbě místnosti pro obsluhu a instalace kamerových a parkovacích systémů, tedy prvků, které nebyly zahrnuty v původním projektu,“ uvádí 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.

Souběžně s otevřením parkovacího domu, který mají v pronájmu Technické služby Příbram, je otevřeno veřejnosti také venkovní parkoviště, které je nově zpoplatněno.

„První městský parkovací dům se na tomto místě plánoval a začal projektovat již v předminulém volebním období. Nicméně původní projekt nebyl dokončen a předán, navíc se celá záležitost mezi městem a projektantem řešila prostřednictvím právníků. Tento problém s původním projektantem byl ukončen smírem. V roce 2021 jsme přistoupili k vyhlášení zakázky k dopracování projektu systémem Design and Build, kterou získala společnost Metrostav. Projekt se dokončil a dnes máme nový parkovací dům se 176 parkovacími místy,“ doplňuje informace starosta Jan Konvalinka.

Cena za parkování v parkovacím domě je rozdělena do několika kategorií. Ve všední dny je cena za hodinu stání v parkovacím domě stanovena na 20 Kč s tím, že maximální platba za 24 hodin je 80 Kč. O víkendech je cena 10 Kč za hodinu a 40 Kč za celodenní stání. Měsíční předplatné vyjde motoristy na 1 200 Kč a roční pak na 10 000 Kč. Platby je možné provádět mincemi či bezkontaktní platební kartou. Parkovací karty na měsíční či roční předplatné jsou vydávány na pokladně Technických služeb Příbram a následné dobíjení kreditu probíhá v automatické pokladně parkovacího domu. V případě měsíčního předplatného je rezervované parkování bez vyhrazení konkrétního parkovacího místa, u ročního má motorista vyhrazené konkrétní parkovací místo.

Výstavba parkovacího domu vyšla na 109 893 102 Kč vč. DPH.

Slavnostní otevření nového parkovacího domu proběhne v pátek 7. června v 10.00.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka