www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Oprava a odvodnění silnice I/18 Skalka - Drásov pokračuje

2021-06-07 08:48:54 | ŘSD, Mgr. Martin Buček ©

Oprava komunikace a odvodnění I/18 Skalka - Drásov probíhá po téměř třech týdnech prací podle schváleného harmonogramu. Pracuje se současně na dvou částech opravovaného úseku.

Foto

Pokládka obrusu.
(Foto ŘSD)

V rámci I. etapy je to 400 metrů dlouhá část ve směru od dálnice D4 MÚK Skalka na Příbram, kde se dokončuje pokládka obrusné asfaltové vrstvy v jízdním pruhu k dálnici D4. Při pravé krajnici byl v celé délce vyčištěn příkop odvodnění a pročištěny propustky. Ještě dosypeme krajnici a přibližně na týden tento úseku uvolníme řidičům s minimálním omezením. Práce se sem opět vrátí zhruba v pondělí 14. 6., kdy se frézováním rozběhne oprava v druhé polovině vozovky ve směru na Příbram. Opravovat se bude opět za provozu s kyvadlově řízenou dopravou.

Stejné práce probíhají i v rámci IV. etapy v pravém jízdním pruhu (směr Sedlčany) před obcí Drásov. Po dokončení pokládky obrusné vrstvy, která probíhala dopoledne v rámci I. etapy, se sem přesunou asfaltové finišery s hutnícími válci, aby i zde do konce víkendu položily 420 metrů nového asfaltového povrchu. V pondělí 7. 6. se do starých konstrukčních vrstev v druhé polovině vozovky od Drásova k MÚK Skalka zakousne fréza, v úterý se odstraní staré krajnice a rozběhne se tak rovnou oprava i této poloviny vozovky. I na těchto 400 metrech u Drásova musí řidiči počítat s omezením a kyvadlově řízenou dopravou.

Rádi bychom současně poděkovali řidičům za trpělivost. Pokud to jde, snažíme se s ohledem na prováděné práce provoz omezovat na minimálně možnou míru.


ŘSD, Mgr. Martin Buček ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka