www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Most na Rynečku je v havarijním stavu. Automobily na mostovce parkovat nemohou

2021-04-26 09:02:43 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Na území města Příbrami najdeme na čtyři desítky mostů a lávek. Všechny prošly prohlídkami, při kterých byl posuzován jejich aktuální technický stav. Snad nejhorší stav byl zaznamenán na Rynečku, kde je podle technické zprávy nejpozději do pěti let potřeba vybudovat most nový.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Stav mostů je důsledkem opotřebení a nedostatečné údržby v uplynulých letech. Vedení města zadalo vypracování studie, kde byl posuzován stav každého mostu a každé lávky, a zároveň byly stanoveny priority potřebných oprav.

Jedním z mostů, který je ve velmi špatném, dle studie v havarijním stavu, je most přes Příbramský potok na Rynečku, který slouží jak pro pěší, tak pro automobilovou dopravu. Podle nejnovějšího diagnostického stavebně-technického průzkumu, zpracovaného v únoru letošního roku, je další užívání mostu podmíněno nutným vyparkováním automobilů z prostoru mostovky a zároveň je potřeba nejdéle do pěti let zrealizovat výstavbu nového mostu.

„O vyparkování vozů z prostoru mostovky jsme se snažili již v minulosti pomocí vodorovného dopravního značení. Jak se můžeme dennodenně přesvědčit, motoristé dopravní značení omezující parkování nerespektují, proto dojde k osazení zábran. Zároveň připravujeme projekt na nový most, který bychom chtěli postavit v ideálním případě do tří let,“ uvedl
1. místostarosta Martin Buršík.

K osazení dopravních zábran, tzv. balisetů, dojde v následujících dnech. Dopravní obslužnost oblasti bude zachována, půjde pouze o vyparkování vozů z prostoru samotné mostovky.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka