www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Město Příbram podpoří obce zasažené živelnou katastrofou

2021-06-30 08:14:07 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Tornádo je úkaz, který jsme až do minulého týdne znali především ze zahraničních zpráv a filmů. Vždy jsme si říkali, jak je dobře, že tornáda nejsou také u nás. Ve čtvrtek 24. června se historie změnila, tornádo se objevilo a na jihu Moravy a na Lounsku se nyní likvidují miliardové škody.

Foto

Rada města Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Přírodní události minulého týdne se dostaly také na pondělní jednání Rady města Příbram.

„Při sledování záběrů ze zasažených obcí jde mráz po zádech a člověk si uvědomí, že pro nás doposud zásadní věci jsou mnohdy malichernostmi. Při těchto událostech se ukáže kvalita člověka, a my Češi jsme velmi solidární, opět se ukázalo, že se umíme ve vypjatých situacích semknout. Díky patří všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomáhají. Při jednání rady jsme schvalovali příspěvek pro šest nejvíce zasažených obcí. Rada města může schválit peněžité dary v maximální výši 20 000 korun, to jsme také učinili. Zároveň svoláváme zasedání zastupitelstva města, kde se bude rozhodovat o další finanční pomoci postiženým obcím,“ uvedl po jednání rady starosta Jan Konvalinka.

Zmíněná dvacetitisícová pomoc je poskytnuta obcím: Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice, Hodonín a Stebno. Další pomoc se bude řešit na zasedání zastupitelstva města, které bude svoláno na nejbližší možný termín. O termínu zasedání budeme veřejnost informovat obvyklým způsobem.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka