www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Město Příbram dává námitky k výstavbě Jihovýchodního obchvatu

2019-06-26 07:26:25 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Dopravní obchvat města je potřebným projektem, o kterém se jedná dlouhé roky. V současné době jsme ve stadiu, kdy je státem přislíbena výstavba obchvatu v celé jeho délce, kdy by stavba měla být dokončena v roce 2027.

Foto

Město Příbram dává námitky k výstavbě Jihovýchodního obchvatu.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

V pátek 21. června 2019 se v Příbrami konalo Veřejné projednání Jihovýchodního obchvatu (JVO). Cílem stavby JVO je ulehčit městu, především oblasti Březových Hor, od tranzitní dopravy. Proti výstavbě se dlouhodobě vyjadřují obyvatelé obce Žežice a městské části Zdaboř. Podle slov obyvatel těchto lokalit je největším problémem stavby neexistence protihlukových stěn.

„Potřebnost výstavby obchvatu města si uvědomujeme všichni a v současné době jsme jen krůček od jeho realizace. Samozřejmě nechceme, aby výstavba JVO ulehčila obyvatelům jedné části města a snížila kvalitu bydlení obyvatelům dalších částí. Pokud jde o protihluková opatření, samozřejmě budeme hlídat, aby byly dodržovány všechny zákonné hodnoty. V případě, že by bylo potřeba, jsme ochotni se na výstavbě protihlukových stěn podílet,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Na pátečním jednání byli přítomni projektanti, zástupci Ministerstva dopravy ČR, stavebního úřadu i Ředitelství silnic a dálnic. Občané při této schůzce měli možnost předkládat připomínky. Své námitky podalo i samotné město. „V rámci přípravných prací s výstavbou JVO požadujeme vypořádání celkem pěti námitek. Tyto námitky jsme předali, a věříme, že budou zapracovány do projektu před jeho realizací,“ dodal starosta Konvalinka.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka