www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Město Dobříš nabízí 10 000 Kč za pomoc při dopadení sprejera

2022-07-15 08:07:48 | Město Dobříš, Ing. Denisa Havlíčková ©

Vedení města Dobříše nabízí finanční odměnu za dopadení sprejerského vandala. Zcela jednohlasně o tom rozhodla městská rada, která hodlá proti vandalům ve městě bojovat všemi možnými prostředky.

Foto

Město Dobříš nabízí 10 000 Kč za pomoc při dopadení sprejera.
(Foto Město Dobříš)

V posledních týdnech se především v centru města Dobříše, ale i v okrajových částech, začaly ve větší míře objevovat posprejované zdi budov ve vlastnictví města i soukromých majitelů. Vedení města však došla trpělivost a hodlá tento problém radikálně řešit.

Posprejované byly budovy v centru města na Mírovém náměstí (čp. 37, 77, 190, 1551) včetně nové mobilní pobočky České spořitelny. Vandalové však řádili i v dalších částech města a poničili například budovu v ulici Boženy Němcové, památníky obětí 2. světové války nebo novou fasádu základní školy. Ve městě tak vznikla škoda v řádech statisíců.

Starosta Pavel Svoboda k vandalismu v Dobříši řekl: „Veřejný prostor utváříme všichni. Pěkný street art může na dobrém místě být zajímavým zpestřením, a i takové plochy v Dobříši máme. To, co se ale objevilo v posledních dnech není umění, ale prostý vandalismus. Proti tomu budeme bojovat všemi prostředky. Vypsání odměny je jedním z nich. Věřím, že podoba města není obyvatelům lhostejná, a i oni přispějí k dopadení pachatele.“

Za informace vedoucí k dopadení sprejera nabízí město Dobříš odměnu ve výši 10 000 Kč

Pachatele vandalských činů, který sprejem poškozuje cizí věci se doposud nepodařilo dopadnout. Podle hlášení majitelů budov i záznamů z bezpečnostních kamer se jedná pravděpodobně o obyvatele Dobříše.

Po dohodě se zástupci Policie ČR tak rada města jednohlasně odsouhlasila vypsání finanční odměny ve výši 10 000 Kč. Tu město vyplatí osobě, která poskytne informace vedoucí k dopadení pachatele vandalského sprejerství v katastru města Dobříše.

Informace o pachateli mohou lidé poskytovat přímo Policii ČR na telefonní linku 158 nebo na Obvodní oddělení Policie ČR v Dobříši na tel. 974 879 720. 


Město Dobříš, Ing. Denisa Havlíčková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka