www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Lávky jsou dokončeny o měsíc a půl dříve

2024-06-06 08:02:29 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Město Příbram v letošním roce realizuje přestavbu tří lávek přes Příbramský potok. Lávky na Flusárně a u Čekalíkovského rybníka jsou dokončeny a zpřístupněny před termínem.

Foto

Lávka na Flusárně.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Původní lávky přes Příbramský potok jsou postupně obnovovány. Dřevěné lávky jsou nahrazovány novými železobetonovými. Na podzim loňského roku byla jako první dokončena lávka ve Špitálské ulici. Na letošní rok byla naplánována přestavba dalších tří lávek – na Flusárně, u Čekalíkovského rybníka a u koloniálu na Rynečku. První dvě zmiňované jsou dokončeny, lávka na Rynečku má být hotova do konce června.

„Přestavba tří zmiňovaných lávek se soutěžila na dílčí části – zvlášť lávka na Rynečku a lávky na Čekalíku a na Flusárně jako celek. Na tyto dvě lávky byly podány čtyři nabídky a s nejnižší nabídkovou cenou zvítězila Stavební společnost Hobst, a. s. Přestavba každé z lávek měla trvat tři a půl měsíce, díky koordinaci prací, kdy se pracovalo souběžně na obou lávkách tak, aby alespoň jedna byla vždy průchozí, se podařilo dílo dokončit před termínem a od začátku června jsou obě tyto lávky plně funkční. Lávka na Rynečku, kterou realizuje společnost Invessales, má být podle harmonogramu hotova do konce června,“ uvádí starosta Jan Konvalinka.

Lávky na Flusárně a u Čekalíkovského rybníka byly vysoutěženy za nabídkovou cenu 7 712 476,40 Kč vč. DPH. Konečná cena je o necelých 470 000 Kč vč. DPH vyšší. Důvodem tohoto navýšení byla dodatečná úprava zídek, sanace a potřeba delších pilotů při založení stavby, než se kterými počítal projekt.

Lávka u Čekalíkovského rybníka.


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka