www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Konference Otvírejme radnice - VŠE Praha

2014-02-10 07:46:14 | Rudolf Smetana, Patricie Holasová ©

Právě minulou sobotu 8. února 2014 uspořádal Fond Otakara Motejla spolu s Katedrou politologie a Fakultou mezinárodních vztahů VŠE v Praze na její akademické půdě konferenci s názvem "OTVÍREJME RADNICE". Cílem této veřejně přístupné akce bylo poskytnout odborné zázemí a zkušenosti pro aktivity, týkající se zprůhlednění místní politiky, využitelné (nejen) v (a po) komunálních volbách 2014.

Foto


(Foto Rudolf Smetana ©)

Zahájení konference se ujal děkan fakulty mezinárodních vztahů Štěpán Müller, vedoucí katedry politologie Vysoké školy ekonomické Vladimíra Dvořáková, zástupci Fondu Otakara Motejla Jiří Knitl a Robert Basch.

Ve čtyřech panelových blocích se probírala tato témata:
* Proč je na radnicích zavřeno?
* Co, jak a proč kromě dveří na radnicích otevírat?
* Jak se dostat na radnici a jak to "nezvorat"?
* Volbami to začíná.

Moderátoři jednotlivých panelů se svými hosty si počínali nesmírně fundovaně a přehledně. Po dokončení přednášky vždy zůstal velký prostor k diskusi širokého fóra účastníků s hosty všech částí konference. A diskuse to byly velmi konkrétní, otevřené a společensky i politicky naprosto aktuální. Účastníci je vedli nesmírně korektně, pozorně a přitom často s vtipem a velkou znalostí věci. Pro nás Příbramáky, znalé poměrů jednání příbramského zastupitelstva města, něco zatím nedosažitelného.

Z více jak dvou stovek účastníků konference měli největší účast současní a bývalí členové místních zastupitelstev, aktivisté různých občanských iniciativ, společností a hnutí z celé naší České republiky. Z hostů bychom zmínili konkrétně aspoň Jana Korytáře z Liberce, Ondřeje Skalského - právníka Evropské komise, Martina Kameníka z Oživení o.s. K dalším hostům se pak ještě vrátíme později.

Tuto konferenci bylo možné sledovat v online přenosu, tak jako jiné podobné akce, na internetové adrese test.mediawork.cz/otevrene/live.html, link na záznam pak uveřejníme v příštím článku z této konference, kde se vrátíme blíže k obsahu jejích jednotlivých panelů.

Rudolf Smetana
Patricie Holasova, o.s. Podněty.cz Příbram


Rudolf Smetana, Patricie Holasová ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka