www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kam za dobříšskou kulturou

2020-01-17 08:29:39 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

"Ob generaci" - vernisáž výstavy Jindry Kováříkové a Kryštofa Kováříka, koncert folkrockové legendy Neřež, "Brouk v hlavě", divadelní představení v podání Divadla Loděnice či bubenická show Miloše Meiera. Únorový program...

Foto

Miloš Meier - bubenická show.
(Zdroj foto Kulturní středisko Dobříš)

Kultura - únor 2020

13.2. Vernisáž výstav - Jindra Kováříková + Kryštof Kovářík: Ob generaci
Ve výstavním sále budete moci shlédnout obrazy a grafiky akad. malířky a dlouholeté pedagožky v oboru propagační grafika na SUPŠ v Praze Jindry Kováříkové - Cihelkové a jejího vnuka Kryštofa, s kterým v posledních letech úzce spolupracuje.
Účast na výstavách: Současná česká grafika - Mánes, Česká grafika - Waršava, Grafika - Galerie Husquarna, Švédsko, Koktejl - klášter v Oseku, Obrazy a grafika - Galerie Nora, Praha. Její tvorba je zastoupena v soukromých sbírkách v USA, Austrálii, Německo, Polsko.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 13. února 2020 od 17.00 hod. Výstava potrvá do 15. března 2020. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod. Vstup zdarma!

14.2. Skupina Neřež - Sázavský & Vřešťál - koncert folkrockové legendy
Kapela Neřež vznikla v roce 1998 jako pozůstatek kapely Jaromíra Nohavici. Jejím jádrem se stali Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský, zakládající členové skupiny Nerez. Na koncertě tak zazní největší hity skupiny Neřež (V pořádku, Nad tebe není, Podivín aj.), samozřejmě i nejznámější písně původní kapely Nerez (Já s tebou žít nebudu, Za poledne, Černá voda, Do posledního dechu, Javor aj.). a aktuálně zařadí i novinky z jejich posledního alba.
Zdeněk Vřešťál (akustická kytara, foukací harmonika zpěv), Vít Sázavský (akustická kytara, viola, zpěv), Robert Fischmann (flétna, perkuse, zpěv), Miloš Klápště - (kontrabas, zpěv)
Společenský sál KD Dobříš, pátek 14. února 2020 od 20.30 hod. Vstupné: 200,- (předprodej) a 230,- (na místě). Předprodej vstupenek od 28. 1. do 13. 2. (12.00 hod.) v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, možná do 13.2. na tel.: 318 521 302.

18.2. Divadlo Loděnice - Brouk v hlavě - divadelní představení
Divadlo L.O.Ď. (L.oděničtí O.chotní Ď.ivadelníci) funguje v současné sestavě od roku 2011. Jeho nejnovější inscenací je nejhranější dílo francouzského dramatika Georgese Feydeaua patřící mezi nejslavnější situační komedie všech dob. Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem? Jak dopadnou záletníci a čím budou potrestáni? A kdo vlastně nasadil paní Marcele brouka do hlavy?
V hlavních rolích: Ondřej Schicker jako Viktor Emanuel Champsboisy alias Bouton, Dana Jarušková jako Marcela. Režie, scéna a úprava hry: Jarka Dušilová
Společenský sál KD Dobříš, úterý 18. února 2020 od 19.00 hod. Vstupné dobrovolné!

28.2. Miloš Meier - bubenická show Drumming Syndrome - "Drums`n`Rock`n`Metal Hits Tour"
Bubeník metalových Dymytry, Miloš Meier, vás zve na svůj bubenický one-man show projekt s názvem "Drumming Syndrome". Představí nový program, ve kterém zazní zejména osobitě upravené rockové a metalové světové hity, spousty bubenických sól a také filmové soundtracky. V rámci této tour očekávejte originální a nesmírně energické vystoupení. Vysoká hráčská technika a zkušenosti z hraní např. s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Supergroup.cz, Danielem Landou, BSP, nebo Gusem G. a jeho bubnování s tímto koncertem po celém světě dávají předpovídat výjimečnému hudebnímu zážitku. 
Společenský sál KD Dobříš, pátek 28. února 2020 od 20.30 hod. Vstupné: 210,- (předprodej) a 240,- (na místě). Předprodej vstupenek od 4. 2. do 27. 2. (12.00 hod.) v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

TVOŘENÍ pro rodiče s dětmi
KOUZELNÝ JEDNOROŽEC
Muzeum hraček Dobříš - Zámek Dobříš
Neděle 16. 2. 2020
Přijďte si vytvořit kouzelného jednorožce z recyklovaného kartónu a ovčího rouna.
Tvořit budeme: od 12.30 do 16.00 hod.
Cena: 20 Kč děti, 30 Kč dospělí. Materiál v ceně.

Připravujeme na březen:
12. 3. Expediční kamera - Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!
Každý rok přináší filmový festival Expediční kamera do dvoustovky českých a slovenských měst ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z celého světa i z domácí produkce. https://expedicnikamera.cz/filmy-2020/
13. 3.  United Flavour -  koncert - moderní mix reggae, world music, latiny a hiphopu servírovaný charismatickou španělskou frontmankou Carmen a pěti zkušenými muzikanty.
19. 3. Karel Jerie - komics - vernisáž výstavy
27. 3. Sto zvířat - 30 let - koncertní tour


Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka