www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Holding PURUM KRAFT a sdružení Zdravý Mníšek - spor se přiostřuje

2013-11-11 07:36:12 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Občanské sdružení Zdravý Mníšek se dostává do sporu s holdingovým uskupením PURUM KRAFT. Firma má totiž v plánu nedaleko Mníšku pod Brdy vybudovat takzvanou mechanicko-biologickou úpravnu odpadů (MBO). Podle sdružení se však v praxi bude jednat o navážení desítek tisíc tun odpadů z okolí i ze vzdálených míst, přičemž výsledným produktem bude dle názoru sdružení také toxická tzv. podsítná frakce.

Foto

Občanské sdružení Zdravý Mníšek se dostává do sporu s holdingovým uskupením PURUM KRAFT.
(Foto archiv)

Firma PURUM KRAFT se prostřednictvím ekologického magazínu Čistou cestou pustila do ostrých útoků proti sdružení Zdravý Mníšek. Z rejstříku vědecké knihovny však vyplývá, že vydavatelem tohoto magazínu není nějaké vědecké pracoviště či významná ekologická společnost. Vydavatelem je totiž právě sama firma PURUM KRAFT. Ta se ve svém periodiku nevybíravým způsobem pouští do sdružení a zejména do JUDr. Miroslava Vilimovského, mníšeckého zastupitele a předsedu sdružení.

Mimo jiné v magazínu uváděné argumenty, zdůvodňující stavbu MBÚ, se na straně 5 tohoto ekologického magazínu Čistou cestou (3/2013) jakýsi nejmenovaný čtenář ve svém příspěvku pod názvem Doktor Kazisvět pouští do vysloveně osobní roviny - jeho rádoby nerudovský článek lze mírně řečeno nazvat hanopisem. Proto sdružení Zdravý Mníšek bude proti vydavateli magazínu činit právní kroky.

"Třetí číslo informačního magazínu Čistou cestou společnosti Purum Kraft nepřiměřeně napadá občanské sdružení Zdravý Mníšek a osobně útočí na předsedu sdružení pana Vilimovského. Magazín upírá občanům práva se sdružovat a pořádat referenda, zavádějícím způsobem spojuje problematiku MBÚ a sanaci odkaliště v areálu UVR," konstatuje sdružení Zdravý Mníšek.

"Poslední číslo magazínu Čistou cestou zavádějícím způsobem informuje obyvatele Mníšku pod Brdy o připravované výstavbě MBÚ (mechanicko-biologické úpravny odpadů). Po přečtení časopisu lze nabýt dojmu, že výstavba MBÚ je prospěšná pro životní prostředí a pro obyvatele Mníšku. Výstavba však znamená něco jiného - navážení desítek tisíc tun odpadků z okolí i ze vzdálených míst, přičemž výsledným produktem bude také toxická tzv. podsítná frakce, která bude obsahovat i části nebezpečných odpadů a která ve svém důsledku bude skládkována. Nejedná se tedy o žádný ekologický přínos," dodává sdružení.

Podle sdružení Zdravý Mníšek je zásadní, že z magazínu Čistou cestou vyplývá flagrantní neúcta k názoru drtivé většiny obyvatel Mníšku, kteří se vyjádřili v referendu v květnu a kteří zde MBÚ ani jiné podobné zařízení nechtějí (86,5 %) a jejichž názor nikdo ani z představitelů města neposlouchá.

„Nechápu, proč proti mně a sdružení Zdravý Mníšek pan Kraft a jeho společnost vedou nenávistný a osobně zaměřený boj. Je legitimní, že podnikatel prosazuje svoje podnikatelské záměry, a rovněž je legitimní, že se občané sdružují a vyjadřují svoje názory. Naše sdružení má pouze jiný názor na nakládání s odpady a obecně přístup k životnímu prostředí než holding pana Krafta,“ vyjadřuje svoje mínění JUDr. Miroslav Vilimovský, mníšecký zastupitel a předseda sdružení Zdravý Mníšek.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka