www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Forenzní značení pomůže ochránit váš majetek

2020-01-29 10:34:05 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Kola a koloběžky jsou často cílem zlodějů. V dnešní době, kdy se pořizovací cena těchto „dopravních“ prostředků pohybuje v řádech tisíců, mnohdy desetitisíců korun, je potřeba dbát zvýšené ochrany. Město Příbram k tomuto přispívá nabídkou forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA.

Foto

(Zdroj foto: Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Do projektu forenzního značení se město za finanční podpory Ministerstva vnitra zapojilo poprvé v roce 2018. „V průběhu dvou let, kdy strážníci Městské policie Příbram forenzní značení pomocí syntetické DNA provádí, bylo označeno celkem 290 kol, koloběžek, elektrokol, invalidních vozíků v částce 8 431 831 korun. Každý označený předmět je zároveň zaregistrován v národním registru forenzního značení REFIZ a označen samolepkou, která potencionálním zlodějům signalizuje, že předmět je snadno identifikovatelný,“ uvádí manažerka prevence kriminality Lucie Máchová.

První vlna forenzního značení bude spuštěna 4. února. Od tohoto termínu bude možné nechat předměty bezplatně označit přímo na služebně Městské policie Příbram. Samotný úkon, tedy umístění mikrotečky na daný předmět trvá přibližně 30 minut, ovšem je třeba se předem objednat na tel. čísle 731 605 704. Značení bude probíhat ve všední dny v čase od 9 do 14 hodin.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka