www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobříšský Den Země s názvem „Po nás potopa?“ měl velký úspěch

2019-05-06 08:19:40 | Město Dobříš, Alena Harmanová ©

Dobříš opět slavila Den Země! Na Dobříši bereme oslavu tohoto významného environmentálního svátku vážně. Víme, že životní prostředí je pro nás všechny i pro naše město velmi důležité a snažíme se každý rok si tento fakt připomenout.

Foto

Dobříšský Den Země s názvem „Po nás potopa?“ měl velký úspěch.
(Foto Město Dobříš)

Celý týden mnoho organizací, škol i lidí samostatně uklízelo přírodu kolem Dobříše, aby město přivítalo další jaro krásnější. Jako odměnu jim každoročně připravujeme na hřišti Boženy Němcové oslavu Dne Země. Letos se konala v pátek 26. dubna pod názvem „Po nás potopa?“. Pojmenováním i celým zaměřením akce jsme chtěli upozornit na fakt, že pokud se nebudeme všichni chovat k naší planetě ohleduplně, nevydrží nám pro další generace.

A co jste tedy mohli na hřišti vidět? I z jednotlivých stanovišť bylo zřejmé, že lidstvo nejvíc trápí enormní množství odpadu. Řešením co s tím je mnoho. Určitě nejvýhodnější je tvorbě odpadů předcházet. To jak na to předvedla firma Dokas Dobříš propagací systému re-use (Použij to znovu), Vodohospodářská společnost Dobříš ukázkou klece plnou pet lahví, které vyprodukuje 4 členná domácnost za 3 roky. A zbytečně! Vždyť voda z kohoutku je u nás na Dobříši kvalitnější, než ta, kterou koupíte v obchodech. Čajovna Dobříš zase všechny návštěvníky akce naučila, jak se vyrábí voskované ubrousky na mnoho použití.

Neméně důležité je také již vyprodukované odpady kvalitně třídit. To ukázala návštěvníkům společnost Eko-Kom s projektem Tonda Obal na cestách (sběr a recyklace obalových odpadů) i společnost Elektrowin (zpětný odběr elektrozařízení).

Přírodu jste mohli zblízka vidět na stanovišti odboru výstavby a životního prostředí a u stánku Hnutí Brontosaurus. Poznali jste všechny dřeviny nebo jste si zkusili zatlouct hřebík do správného špalku? Zjistili jste, jak se správně sází strom? A jaké druhy dřevin patří do naší přírody? Všichni malí i velcí návštěvníci určitě ano.

A jaká by to byla akce pro děti, kdyby se nemohly také pořádně protáhnout, vyskákat, sklouznout a proběhnout či něco pěkného namalovat? Na hřišti měly možnost využít několik nafukovacích atrakcí i stanoviště Aerobiku Studio Orel Dobříš. Základní škola Trnka vyráběla Dobříšskou „Noemovu“ archu plnou zvířátek. Archa se tak povedla, že bude dlouhodobě vystavená na chodbě odboru výstavby a životního prostředí. Přijďte se na ni podívat.

K dobré náladě nám dopoledne krásně zahrála i hudební skupina #Nepetuj. O čem muzikanti zpívali je zřejmé již z názvu skupiny.

Spoluorganizátorům této jarní akce děkujeme za spolupráci a společně doufáme, že se všem návštěvníkům oslava Dne Země líbila a že se společně, i každý sám, budeme snažit udělat něco pro naši planetu, aby po nás potopa nebyla.

Alena Harmanová,
vedoucí odboru výstavby a životního prostředí


Město Dobříš, Alena Harmanová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka