www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Do vedení města opět míří žena

2019-05-15 07:10:25 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Starosta města Jindřich Vařeka před několika dny zveřejnil svůj úmysl složit funkci starosty. V pondělí 20. května čeká proto příbramské zastupitele volba nového starosty. Při včerejší tiskové konferenci poprvé oficiálně padlo jméno kandidáta na post starosty. Tím, pokud zastupitelé návrh prohlasují, bude současný místostarosta Jan Konvalinka.

Foto

Příbramská radnice.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Toto jméno se mezi veřejností i zastupiteli diskutuje již delší dobu. Zastupitelé za klub ANO jsou přesvědčeni o tom, že s ohledem na mnohaleté zkušenosti pana Mgr. Konvalinky s fungováním veřejné správy, je právě on tím nejvhodnějším kandidátem na budoucího starostu města Příbram,“ uvedl Jindřich Vařeka.

S možným nástupem Jana Konvalinky na starostenský post souvisí i volba nového místostarosty. Podruhé v historii města by mohla tuto funkci zastávat žena, současná radní Zorka Brožíková. „Vzhledem k jejímu mnohaletému fungování v oblasti školství, a to ať už na lokální nebo krajské úrovni, není sebemenších pochyb o tom, že je na tuto pozici ideální kandidátkou,“ přiblížil správnost kandidatury Zorky Brožíkové Jindřich Vařeka.

Pokud zastupitelé dají návrhům zelenou, bude novým starostou města Jan Konvalinka, posty místostarostů by obsadili Martin Buršík a Zorka Brožíková. Rada města by v tomto případě zůstala i nadále ve stejném složení, kdy Jindřich Vařeka by se stal řadovým radním.

KORMIDELNÍK SE MĚNÍ, KURZ A POSÁDKA ZŮSTÁVÁ,“ dodává Jindřich Vařeka.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka