www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Do nových herních prvků se v Příbrami investuje půl milionu ročně

2020-07-17 08:47:21 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Dětská hřiště, workoutová hřiště, stejně jako jednotlivé dětské prolézačky na území města jsou ve správě Technických služeb, které je postupně obnovují.

Foto

Herní prvky na Drkolnově.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Dříve bylo zvykem, že byly prolézačky součástí každého vnitrobloku. Dnes je dle nařízení třeba mít na každý herní prvek certifikaci, což znamená, že nevyhovující prolézačky jsou postupně odstraňovány či měněny za nové.

„V Příbrami máme několik desítek dětských hřišť. Některá jsou mimo provozní dobu uzamykána, jiná jsou oplocená s tím, že jsou stabilně přístupná, a pak je zde množství míst s původními průlezkami. Tato hřiště s herními prvky jsou průběžně obnovována a nedostačující průlezky postupně měněny. Do pořízení nových prvků, které s ohledem na zákonem danou certifikaci nejsou levnou záležitostí, se ročně investuje půl milionu korun. Zároveň samozřejmě probíhá potřebná údržba a mimo jiné také opravy po útocích vandalů, kterých jsme v poslední době svědky především u workoutového hřiště,“ uvedl k problematice dětských hřišť starosta Jan Konvalinka.

V letošním roce bylo obnoveno dětské hřiště na Drkolnově, kde po demontáži nevyhovujících prvků mají děti k dispozici zcela novou loď a houpačku, dále hřiště v ulici Budovatelů, kde kromě výměny prolézaček došlo i k oplocení hřiště. Na hřišti Kyslíkárna se děti dočkaly nové lanové průlezky a na hřišti u Spartaku jsou také nové herní prvky, v jejichž obnově se bude pokračovat v příštím roce.

Aktuálně je ve správě Technických služeb Příbram 12 dětských hřišť kategorie CDH (Centrální dětské hřiště), 6 DH (dětských hřišť), 2 workoutová cvičiště (WO) a 22 míst s původními průlezkami.

* Kategorie CDH: Oplocené hřiště, dopadové plochy, zakrývací plachta na pískovišti, WC (TOI-TOI), denně kontrolovaná, mimo provozní dobu uzamčená, provozní řád.

* Kategorie DH: Zakrývací plachta na pískovišti, dopadové plochy, provozní řád, kontrola 2x týdně.

* Kategorie WO: Soubor cvičebních prvků, lavičky, odpadkové koše, provozní řád, denní kontrola.

* Místa s původními herními prvky: Staré železné (dřevěné) herní prvky na dožití, bez pískoviště nebo s oploceným a zakrývacím pískovištěm, postupně likvidována nebo nahrazována kategorií CDH, kontrola měsíčně.


Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí

Herní prvky v ulici Budovatelů.


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka