www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Divadlo Antonína Dvořáka - dvojí květnové loučení

2019-05-03 08:35:38 | Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©

Během měsíce května nás čeká hned dvojí loučení. V pátek 10. května se rozloučíme s inscenací Archiv jazyků a v úterý 28. května s inscenací A pak už nezbyl ani jeden. Začátek vždy v 19 hodin.

Foto

K. Fixová, P. Florián, A. Fixová, M. Dusbaba, J. Vojta, L. Typlt, R. Slovák, J. Konečný a F. Müller.
(Zdroj foto: Divadlo Antonína Dvořáka)

Hlavním tématem současné sladkohořké komedie Archiv jazyků je komunikace. Fakt, že i když máme společnou řeč, neznamená to, že si vždycky rozumíme. Hlavní představitel George je vědec-archivář, nejlepší ve svém oboru. Jen komunikace s jeho nejbližšími lidmi mu dělá velké potíže. Dokáže najít správná slova, aby zachránil skomírající manželství? Americká autorka Julia Cho se v textech zamýšlí, jak se kulturní rozdíly odrážejí v mezilidských vztazích a co lidem brání v otevřené komunikaci.

Druhé loučení nás čeká s nejznámějším detektivním dílem Agathy Christie A pak už nezbyl ani jeden, v originále Deset malých černoušků. Toto dílo se hrálo na desítkách světových jevišť a dočkalo se i pěti filmových verzí. Děj nás zavede na konec třicátých let 20. století, na jeden ostrov. Osm lidí z různých sociálních vrstev přijme pozvání od pana a paní N. Z. Namyových. Po příjezdu však hostitelé chybí, přítomna je jen obsluha. Na úvodní večeři jsou všichni přítomní osloveni hlasem z nahrávky a hlas každého z nich obviní z vraždy, kterou v minulosti spáchali. V duchu dětské písničky Deset malých černoušků pak hyne podivnou smrtí jedna osoba za druhou.


Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka