www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Díky třem novým turistickým trasám se turisté již brzy dočkají Brdské hřebenovky dlouhé 120 km

2024-06-04 07:48:36 | Středočeský kraj, Ing. Zuzana Žídková ©

Tři nové pěší trasy o celkové délce 13 km byly nově vyznačeny v Brdech. Nové trasy vznikly ve spolupráci spolku Brdy a Podbrdsko s Klubem českých turistů za podpory Středočeského kraje. Trasy vhodným způsobem doplňují stávající síť turistických značených tras v oblasti bývalého vojenského újezdu Brdy a zejména umožní vznik tzv. Brdské hřebenovky dlouhé 120 km.

Foto

Díky třem novým turistickým trasám se turisté již brzy dočkají tzv. Brdské hřebenovky dlouhé 120 km.
(Foto Středočeský kraj)

Nové pěší trasy jsou v terénu vyznačeny pásovými značkami, doplněné jsou také tabulky a směrovky na rozcestích. Na vyznačení nových turistických cest spolupracovala Turistická oblast Brdy a Podbrdsko s Klubem českých turistů, za finanční podpory Středočeského kraje.

„Oblast bývalého vojenského újezdu Brdy nabízí opravdu nepřeberné množství úžasných míst, která si pozornost turistů rozhodně zaslouží. Z vytvoření nových turistických tras mám proto velkou radost. Zejména mě těší nová hřebenovka, která díky novému 8 km úseku spojí masiv Toku a oblast vrcholu Praha. Jedná se o jedny z nejvyšších poloh Brd, které jsou pro návštěvníky velmi atraktivní,“ popisuje nové trasy radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.

Kromě Klubu Českých turistů se na vyznačování nových tras podílely i další instituce: „Děkuji za skutečně příkladnou spolupráci při hledání a realizaci nových tras všem, kdo se na jejich realizaci podíleli. Jak Klubu českých turistů, tak i CHKO Brdy a Armádě České republiky spolu se státním podnikem Vojenské lesy a statky ČR. Vaší pomoci si opravdu velice vážím,“ uvádí radní Švenda.

Předseda rady značení Klubu českých turistů Pavel Přílepek dodává:

Nové trasy umožní vznik tzv. Brdské hřebenovky dlouhé 120 km jejíhož kompletního doznačení se návštěvníci dočkají již v průběhu června. Mapa nové trasy je k nalezení ZDE.

Kromě nových turistických tras chystá spolek pro návštěvníky Brd i další novinku.

„Díky studentům a učitelům oboru umělecký truhlář a řezbář z Waldorfské školy z Příbrami bude v příštích několika letech označeno zhruba 10 brdských vrcholů a zajímavých míst v jejich blízkosti dřevěným označníkem s reliéfem zvířete či jiného motivu charakterizujícího konkrétní vrchol. Tímto způsobem budou označeny nejen ty nejzajímavější a nejnavštěvovanější vrcholy Brd, ale například umělecky ztvárněné dřevěné označníky se schránkou pro vrcholovou knihu budou návštěvníky lákat i na vrcholy méně známé,“ popisuje novinku radní Švenda.

Reliéfy budou umístěny například na vrcholech Tok, Praha nebo Třemšín, své označení získá také vrchol Koruna nebo tzv. Houpák.

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, z.s.

je organizace založená na podporu rozvoje cestovního ruchu v turistické oblasti v jihozápadní části Středočeského kraje.

Na území Středních Čech působí zcela nebo zčásti celkem 10 organizací destinačních managementů. Jsou to Turistická oblast Mělnicko-Kokořínsko, z.s, Berounsko, z.s., Posázaví o.p.s., Pojizeří a Polabí, z.s., Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko z.s., Kraj blanických rytířů, z.s. a Kladensko – Slánsko, z.s.

Další dvě organizace působí na území Středočeského kraje pouze zčásti, Sdružení Český ráj, z.s. a TOULAVA, o.p.s.

Hlavním předmětem činnosti oblastních organizací pro destinační management je koordinace aktivit cestovního ruchu na daném území, zajišťují také kooperaci poskytovatelů služeb cestovního ruchu v rámci daného území s cílem podpořit turistický ruch v regionu.

Radní Václav Švenda vysvětluje: „Oblastní organizace pro destinační management jsou našimi důležitými partnery pro rozvoj cestovního ruchu v rámci Středočeského kraje.“ 

V rámci dotačního programu bylo pro letošní rok rozděleno celkem 9 organizacím více než 9,4 milionu korun. Finanční prostředky na podporu činnosti spolku Brdy, Podbrdsko jsou hrazeny formou členského příspěvku. Pro rok 2023 činil tento příspěvek 1,03 milionu korun.


Středočeský kraj, Ing. Zuzana Žídková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka