www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Čtyři výběrová řízení na ředitele škol

2020-06-24 09:52:45 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Město Příbram v letošním roce vyhlásilo celkem čtyři konkursní řízení na obsazení ředitelských pozic MŠ a ZŠ. Výběr proběhl u tří mateřských a jedné základní školy.

Foto

MŠ Pohádka v Hradební ulici.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Výběrová řízení na obsazení postu ředitele se týkalo tří mateřských škol – MŠ Perníková chaloupka, MŠ Pohádka a MŠ Jana Drdy.

„Po uplynutí šestiletého období umožňuje legislativa zřizovateli vyhlásit na pracovní místo ředitele školy konkurs. Doposud jsme tuto možnost využili pouze v případě ředitelů a ředitelek základních škol. Nyní jsme přistoupili k vyhlášení konkursu i u mateřských škol, jejichž ředitelek se toto uplynutí šestiletého období týká, a v této praxi chceme i nadále pokračovat. Jdeme cestou obhajoby manažerské pozice ředitelů. Ten stávající by měl ukázat, že je stále nejlepší a jaký plán a vize má pro příští roky. Má přece velmi důležitou pozici. Škola, kterou řídí, vychovává stovky dětí pro další život. Obhajoba vlastní práce přispívá ke kvalitě a sebezdokonalování, proto je vhodné, aby ředitel čas od času dokázal, že je stále ten nejlepší z nejlepších. Ostatně přesně toto je podstatou samosprávy a veřejné správy, v tomto případě škol. Do vyhlášených konkursů se přihlásily ve všech třech případech stávající ředitelky, které jednoznačně potvrdily, že jsou ve svých funkcích oprávněně, a posléze byly jmenovány radou města,“ uvádí ke konkursům místostarostka Zorka Brožíková.

Další výběrové řízení bylo vyhlášeno na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jiráskovy sady.

„V tomto případě nejde o konkurs z důvodu končícího funkčního období, ale o konkurs souvisejí s odchodem stávajícího ředitele Petra Šlemendy. Pan Šlemenda odchází na vlastní žádost s tím, že se i nadále bude věnovat práci ve školství. Jeho odchod nás velmi mrzí, za své krátké funkční období udělal pro školu mnoho, a za jeho práci mu jménem celého vedení města děkuji. Z konkursního řízení vyšla vítězně Šárka Jendruščáková, která je dlouholetou učitelkou na této škole,“ dodává Zorka Brožíková.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka