www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zmírnění podmínek parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P

2019-09-18 10:23:03 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Rada města na pondělním jednání změnila své původní usnesení a zmírnila parkovací podmínky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Nově budou mít držitelé těchto průkazů první dvě hodiny zdarma s tím, že použijí parkovací kotouček umístěný za čelním sklem vozidla.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Povinnost platit parkovné se na ně tedy vztahuje až po uplynutí dvouhodinové doby, která by měla být dostatečná pro vyřízení běžných záležitostí jako je návštěva úřadu, pošty či nákup.

„Cílem původního rozhodnutí nebylo nikoho ze znevýhodněných poškozovat. Možná byla věc jen nešťastným způsobem komunikována. Přijali jsme kompromisní variantu, která je k držitelům průkazů ZTP a ZTP/P vstřícnější. Běžné pojížďky si nyní vyřídí bez placení za parkování. Zneužívání míst pro dlouhodobé stání pak snad bude vyloučeno zpoplatněním třetí a následujících hodin. Věřím, že se nebude opakovat stav, kdy byla místa celodenně obsazena,“ uvedl po jednání rady starosta Jan Konvalinka.

Zároveň došlo u držitelů průkazů ZTP a ZTP/P ke zvýhodnění parkovacích karet pro rezidenty parkující v jinak zpoplatněných zónách, například na nám. 17. listopadu. Nově držitele průkazu ZTP a ZTP/P bude rezidenční parkovací karta stát 160 Kč/měsíc, 800 Kč/pololetí, 1 600 Kč rok. Běžné ceny rezidenčních karet jsou 200/1000/2000 Kč.

Rada města přistoupila ke změnám na základě přezkumu původního usnesení a ve snaze o vstřícný krok ke znevýhodněným spoluobčanům.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-09-24 15:50:57 IP: 109.72.3.***
Profous ty si pěkně pěkně vymýšlíš. To se pozná Profous.
Autor:Vladimír Král Vloženo: 2019-09-23 21:47:23 IP: 109.72.13.***
Pro milan.milan Reagoval jsem na komentáře níže adresované na mou osobu. Mj. na větu "Opozičník pan Král předvedl divadlo". Nic proti kritice, s tou samozřejmě musím jako politik počítat. Jen bych od jmenovaných přispěvatelů uvítal konkrétnější informaci, čím že jsem se "provinil". V opačném případě je to pouze plácnutí do vody. Co se týká kočkopsa, my jsme od počátku navrhovali kompletní osvobození.
Autor:milan.milan Vloženo: 2019-09-23 07:59:23 IP: 109.72.0.***
No, oni tu věcné argumenty v některých diskuzích zaznívají, ale na ty pro jistotu nikdo nereaguje.. Proto můžeme mluvit o "divadlu". A výsledkem je kočkopes, který tu budeme mít. To, jestli bude funkční, užitečný, uhlídatelný, přehledný.. to už bohužel zastupitele, kupodivu ani radní, nezajímá. Ve prospěch ušlechtilého skutku je z toho bramboračka - a to jak politických rozhodnutí, tak i výsledková.
Autor:Vladimír Král Vloženo: 2019-09-22 20:43:00 IP: 109.72.13.***
Pro S930 a Profous: Chápu, že anonymně psát o nějaké komedii či divadlu je jednodušší než uvést věcný argument. Akorát se z toho člověk příliš nedozví, v čem že má být problém. Že mají různé politické subjekty různé názory? Že jsem se v dané situaci vzdal výsady? Osobně vnímám jako důležité, že se povedlo najít nějaký kompromis. (Zároveň chápu, že ne každý musí souhlasit s tím nebo oním režimem parkování.) Dodatek pro S930: Ano, parkování ve městě je dlouhodobé téma. To ostatně přiznává i vedení města. Nevím, co že přesně mi mělo trvat dlouho. Nové parkovací zóny (resp. parkovací automaty) ve staré Příbrami byly uvedeny do provozu na přelomu roku (u nemocnice tuším v červnu). Rada náš dubnový návrh ve prospěch ZTP zamítla v srpnu a oznámila toto zamítnutí v září
Autor:Profous Vloženo: 2019-09-21 13:05:19 IP: 89.102.146.***
Promiňte ten překlep v římské číslici IV.
Autor:Profous Vloženo: 2019-09-21 13:03:57 IP: 89.102.146.***
Radko, vím o čem píši. Sám se starám jako ZTP/P, tedy průvodce o dva ZTP VI. kategorie.
Autor:Radka Vloženo: 2019-09-20 15:30:49 IP: 176.62.232.***
S930: chapu,ze kazdy nemuze vedet vsechno.Invalida si sam zadne oznaceni neinstaluje,zaplatí 2.tis.kč a dopravní odbor města mu ji nainstaluje na pridelenem miste.Nějaké svislé čáry platí na parkovištích.Tech zmetků,kteří žádnou kartu nemají a zaparkuji tam je, opravdu hodne.Přála bych jim,aby si jednou zkusili vylézt z auta a vytáhnout vozík.Na jiném,než rozšířeném místě to fakt nejde.To,ze úřady,myšleno Sociální správa,rozdává prukazky ZTP a ZTP/P jaksi na počkání,je naivní představa.V Pb tuto prukazku nedostanete,ani když vám bude chybět jedna noha,a to doslova (případ ze sousedstvi).Takoví lidé se musí odvolávat k Min.sociálních věcí,kde sedíme komise s 2 doktory a tam "nenasimulujete" nic,kdyby jste rozkrajel.Byt invalidou je zátěž většinou na celý život nejen pro dotyčného,ale pro celou rodinu.Ze se najde nekdo,kdo kartu zneužívá je možné,ale hodit tím do pytle celou skupinu lidí,je ne fér.
Autor:S930 Vloženo: 2019-09-20 14:24:42 IP: 109.72.5.***
souhlas s Josefem Vackem na téma "křížky v Lidlu". p. Král, ale podle svých slov diskutuje dlouhodobé téma. No na to jak dlouho je v příbramské politice mu docela trvalo sestavit komediální výstup. Radko, Profous vůbec nic nenamítá směrem k invalidním spoluobčanům. Jen kritizuje příslušná místa pro neschopnost dodržet zákonnou povinnost = dle zákona musí být značení parkovacího stání pro invalidy provedeno značením svislým a vodorovným. Není-li pak jako by nebylo. A zcela správně upozorňuje na zneužívání karet či označení vozu kartou invalidy. Jenomže za to také nesou část viny úřady, které ji vydají téměř "každému".
Autor:Radka Vloženo: 2019-09-20 11:07:18 IP: 176.62.232.***
3 podekovani: sociálním sítím,kde se může diskutovat o problémech...p.Kralovi,ze jako zastupitel pochopil problém a zvedl ho...radnici,která umí přehodnotit svoje stanoviska. Profous: pokud Vám postižení tak moc leží v žaludku,asi nemáte s nimi žádné zkušenosti.Chtělo by to urovnat si životní hodnoty.
Autor:Profous Vloženo: 2019-09-20 10:39:05 IP: 89.102.146.***
Opozičník pan Král předvedl divadlo. Změnit názor není nikdy pozdě. Pepa svoji příslušnost nezapře. Nyní je již jen na samotných uživatelích parkovací karty pro ZTP ZTP/P zda umožní svoji kartu zneužívat či ne. Bohužel zkušenost ukazuje, že se tak děje velmi často. Totiž při příjezdu, či definitivním odvozu je povinnost osoby uvedené na parkovací kartě být osobně přítomná (identifikace fotografií). Kdo z vás Příbramanů ví, jak taková karta vypadá? Zkuste si ji prohlédnout za oknem vozidla zaparkovaného na místě pro invalidy. A nyní přibývá ještě parkovací kotouček. V nejlepším případě tam najdete piktogram vozíčkáře. A MP to neřeší, strážník se nechce dostat do konfliktu (přitom stačí vytknout a domluva). Podívejme se ještě na trvalá stání pro invalidy. Jsou označena správně? Pokud město takové stání povolilo, je na invalidovi, aby zajistil řádné označení svislou dopravní značnou s uvedením registrační značky motorového vozidla a vodorovnou značkou místa pro invalidy. Je skutečností, že se tak neděje. Podívejte se, zda tato místa ve vašem okolí podmínky vyhrazeného stání pro invalidy splňují. Nesprávné označení znamená, že kdokoliv může na nedostatečně označeném místě zastavit i stát. Viz stanovisko nejvyššího správního soudu. Pro příklad se podívejte na nedostatečně označené vyhrazené místo pro dva vozy invalidy před domem v ulici Čechovská 58. Kontroluje strážník pochůzkář někdy i taková to místa? Ne, fotografuje a rozdává bločky jinde.
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-09-20 09:51:31 IP: 109.72.3.***
Minutu po dvanácté.Pozdě, ale přece.Toto vedení se však ukázalo jako silně asociální,a to už se smazat nepodaří .
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2019-09-18 23:20:20 IP: 176.98.110.***
Celý tento příběh mně pripomíná slavnou causu Lidl. Ta tehdy v zájmu politické korektnosti a také z důvodu aby muslimové nakupovali v jejích prodejnách, vymazala v propagačních materiálech z ilustračních záběrů řeckých kostelů pravoslavné kříže. A pražský arcibiskup Dominik Duka tehdy prohlásil: “jsem starý a proto nemohu mlčet”. V první reakcích se Duka nejdříve dočkal posměchu za jeho údajně marný boji proti “vymazaným” křížům. Nicméně jakmile se ozval, většina média referovala o jeho zdánlivě marném boji. A nečekaná mediální pozornost tehdy v roce 2017 společnost Lidl natolik znervóznila, že její vrcholní manažeři překvapeně ustoupili. A za svůj “reklamní přešlap” se omluvili. Podobný příběh v malém, se nyní odehrál díky zajímavému vystoupení Vladimíra Krále na jednání městského zastupitelstva. Tentokrát ve věci zrušení bezplatného parkování invalidů v centru města. Vedení města si díky facebookové mediální kampani rychle uvědomilo, že v dané věci také “šláplo vedle”. A v rámci “krizové komunikace” relativně rychle zareagovalo. Udělalo sice krok dobrým směrem, ale na body tento první podzimní politický souboj s opozicí prohrálo.
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-09-18 11:09:52 IP: 109.72.0.***
Bylo to jednohlasné rozhodnutí Rady?

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka