www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P bude Radou města znovu projednáno

2019-09-13 08:35:09 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Na základě širší debaty ve vedení města Příbrami bude na program pondělního jednání rady města opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

Foto

Příbramská radnice.
(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment)

„Na pondělním jednání Rada města znovu projedná osvobození držitelů průkazu ZTP a ZTP/P od poplatku za parkování. Ne všechna rozhodnutí se musí napoprvé podařit. Zkusíme se dohodnout na nějakém kompromisu zvýhodnění. I radní jsou jen lidé a i starosta může mít na něco špatný názor. Věřím, že v pondělí přijmeme vstřícnější usnesení,“ uvedl k zařazení bodu do programu starosta města Jan Konvalinka.


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-09-18 09:04:10 IP: 109.72.3.***
Koblihy procitly.Selský rozum zvítězil.Jedna ostuda radnice skončila.
Autor:Profous Vloženo: 2019-09-13 15:56:14 IP: 89.102.146.***
Při sledování výstupů zastupitele Krále mi bylo hned jasné, jak to pochopí příbramská veřejnost. Pan Král je bojovník za práva invalidů a nebojí se dát v plen svoji parkovací kartu (bodej byť ne, vždyť fyzicky ani v dané oblasti nebydlí). Občané, zajímejte se o to, jaké požitky tato karta nabízí. Zastupitel na ni může bezplatně parkovat na čtyřech místech před radnicí a nikde jinde!!! A uvědomme si, že zastupitelů je 25, takže ti zastupitelé, kteří už se před radnici nevejdou buď přijedou MHD nebo si parkování zaplatí či zaparkují na neplacených volných stáních a dojdou pěšky. Každý občan i invalida může před radnicí parkovat zdarma na dobu vyznačenou dopravní značkou s povinností mít ve voze parkovací hodiny s vyznačením času počátku parkování!!! Neplacená i placená parkoviště musí být povinně vybavena normovaným počtem stání pro invalidy (o čemž se můžete všichni přesvědčit na mnoha starých i nově vybudovaných parkovištích, např. u finančního úřadu či proti poliklinice Ravak). Dále má každý invalida možnost požádat na městě o vyhrazené stání u svého bydliště (pokud to dopravní situace umožňuje, klidně i na barevné zóně, prostě tu barevnou čáru pro jedno invalidní stání vynecháme). Dále může invalida požádat o příspěvek na dopravu ve výši 550 Kč měsíčně. Jde o státní příspěvek vyplácený přes Úřady práce. Nechci dále rozvíjet možnost příspěvku invalidům na pořízení osobního automobilu až do výše několika stovek tisíců. Pro zjednodušení používám pojem invalida a ne ZTP, ZTP/P. Průkaz invalidy, ponechávaný ve vozidle a vydávaný příslušným odborem města, byl legislativně sjednocen, včetně fotografie oprávněné osoby. Kontrola je tedy jednoduchá. Určitý problém se jeví v barevných parkovacích zónách. Je naší národní zvyklostí hledat známého, výhodičku, protekcičku pro sebe. Nelze však tuto vlastnost skrývat za sociální cítění. Pokud někdo zaměstnává invalidy, což je chvályhodné a státem podporované i finančně, měl by jako podnikatel či státní instituce sám řešit a žádat a umožnit těmto zaměstnanců parkování před či ve svých objektech. Nelze proklamativně pro takto úzkou skupinu invalidů žádat celoplošnou výjimku na veškeré parkování po městě Příbram. Jediné, co lze vytknout radě, či zastupitelstvu je, že veřejně neuvádí počet vydaných oprávnění k parkování vozidel invalidů.
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-09-13 14:31:53 IP: 109.72.0.***
Tvrdit dva týdny, že je to tak a tak, rozhodnout v Radě. A po Zastupitelstvu, kde jeden šášula vykřikuje hesla o smířlivosti, druhý den ještě držet stejnou linii a další den už obrátit? Ok, vidíte sebereflexi tam, kde já vidím lehké podlehnutí mediálnímu a sociálnímu tlaku. Pokud by to bylo jen v takových případech, jako je tento, dejme tomu. Neříkám, že na radnici má sedět despota, který si nenechá poradit a i kdyby si myslel, že udělal chybu, tak ji nepřizná. Ale zároveň by to nemělo být tak, jak jsem psal v prvním příspěvku. Držím radnici palce ve většině kroků, ale znepokojuje mě její současné složení, respektive mě opustila naděje, kterou jsem nabyl před pěti lety..
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-09-13 12:58:03 IP: 83.208.153.***
Jaroslav: Nehodnotím, k jakému konečnému verdiktu RM dojde. Vidím tady ale pokus o sebereflexi, a to si určitě zaslouží jinou reakci, než je ta Vaše.
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-09-13 09:04:54 IP: 109.72.0.***
Jo, takže jste se holt z těch keců na internetu po... takže když tady člověk s něčím nesouhlasí, nebo naopak něco chce, stačí najít pár trollů na netu a chvíli o tom mlít pantem a ono se to pak udělá, aby se lidem zavřela "ústa".

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka