www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramský půlmaraton se vrací do ulic města

2024-06-07 05:44:13 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V pořadí devátý ročník Příbramského půlmaratonu, který organizuje Tri Klub Příbram, se poběží v sobotu 8. června a po několika letech se vrací zpět do ulic města s tím, že trasa bude oproti té původní obměněna.

Foto

Příbramský půlmaraton.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Délka 21 098 metrů, to je vzdálenost, kterou musí zdolat běžci při půlmaratonu. Příbramský půlmaraton se poběží v sobotu 8. června.

V pořadí devátý ročník Příbramského půlmaratonu, který organizuje Tri Klub Příbram, se poběží v sobotu 8. června a po několika letech se vrací zpět do ulic města s tím, že trasa bude oproti té původní obměněna.

Poslední tři roky se závod běhal v areálu Nového rybníka, letošní ročník se vrátí zpět do ulic na zcela novou trasu. Hlavní závod bude startovat z náměstí T. G. Masaryka, odkud se běžci vydají Milínskou ulicí až k letnímu kinu. Od letního kina poběží podél zelené páteře města, tedy podél Příbramského potoka k Hořejší Oboře a následně se Plzeňskou ulicí, Jiráskovými sady a Pražskou ulicí dostanou zpět na náměstí T. G. Masaryka. Pro uběhnutí půlmaratonu bude třeba tento okruh absolvovat čtyřikrát.

V rámci sobotní běžecké akce se na start postaví nejprve dětské kategorie. Pro ty je připraven okruh kolem Hořešjší Obory. Začátek dětských závodů, na které se neplatí startovné, je v 9.00. Hlavní a štafetový závod bude startovat v 18.00 z náměstí T. G. Masaryka. Jako poslední odstartují účastníci fitness běhu na 3,5 km. U této kategorie byl start na náměstí T. G. Masaryka posunut oproti původnímu harmonogramu na 18.10.

S pořádáním závodu souvisí také dopravní omezení. V sobotu nás v Příbrami čeká úplná nebo částečná uzavírka ulic: Milínská, Špitálská, Dvořákovo nábřeží, Plzeňská, nám. T. G. Masaryka, Jiráskovy sady, Lázeňská. Omezení se v čase od 16.00 do 23.00 dotkne autobusové dopravy, linek: 392, 395, 500, 501, 502, 503, 506, 517, 531 a 754.

Podrobné informace k závodům najdete na stránkách: pribramskypulmaraton.cz.

Dočasná změna v linkách PID při pořádání Příbramského půlmaratonu

* Přemisťují se zastávky:
„Příbram, Jiráskovy sady“ – pro linky 395, 502, 503, 506, 517, 754 ve směru Praha / Dobříš / Sedlčany / Svatá Hora do pravidelné zastávky „Příbram, Fibichova“ linky 531 ve směru od Hořovic.

* Ruší se zastávky:
Pro linky 392 a 531 v obou směrech: „Příbram, Jiráskovy sady“.
Pro všechny linky v obou směrech: „Příbram, Milínská“; „Příbram, Milínská-Mixova“; „Příbram, Mixova“; „Příbram, Sázky“; „Příbram, Slivických bojovníků“; „Příbram, Barandov“; „Příbram, pod Kaňkou“; „Příbram, nám. T.G.M.“; „Příbram, nemocnice“.

* Zřizují se zastávky:
Pro linku 501 v obou směrech: „Příbram, Čsl. armády“ – v pravidelné zastávce linky 502


Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka