www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Muzejní noc v Hornickém muzeu Příbram nabídne bohatý kulturní program

2024-06-06 07:48:25 | Hornické muzeum Příbram, Mgr. et Mgr. Stanislava Charvátová ©

V neděli 16. 6. 2024 se od 17 do 22 hodin koná v Hornickém muzeu Příbram oblíbená Muzejní noc, která nabídne v areálech dolů Vojtěch a Anna bohatý kulturní program.

Foto

Muzejní noc - Důl Vojtěch.
(Zdroj foto: Hornické muzeum Příbram)

V 17 hodin program zahájí komentovaná prohlídka nové výstavy s názvem Zkáza příbramského domu Jechů, instalované na dole Vojtěch. Výstava ilustruje život v Příbrami na přelomu 19. a 20. století na příkladu rodiny obývající dům čp. 9 v Plzeňské ulici. Zároveň podává svědectví o zvůli moci a o křivdě, jež se stala lidem i městu v rámci asanace ulice v letech 1961–1962, a kterou mnozí Příbramané dodnes mají v živé paměti. Expozicí zájemce provede její autorka, historička Lenka Blažková. Vstupné 1 Kč.

Po prohlídce mohou návštěvníci pokračovat v kulturním programu, a to koncertem kapely Bárka a sboru Gambale, který se na dole Vojtěch koná od 18 hodin. Kapelu Bárka tvoří violoncellista Pavel Barnáš s harfenistkou Ivanou Pokornou. Oba muzikanti působí desítky let v renomovaných profesionálních orchestrech, ve své dvoučlenné kapele se zaměřují hlavně na evergreeny a filmové melodie, které v neobvyklém spojení jejich nástrojů vyznívají velmi působivě. V repertoáru smíšeného sboru Gambale najdeme klasické kusy, lidové písně, spirituály a gospely, ale i rockové skladby adaptované pro sborový zpěv. Vstupné na koncert činí 30 Kč.

V průběhu celého večera se návštěvníci mohou za symbolickou 1 Kč vydat na pěší trasu podzemím, která vede vodní štolou z dolu Vojtěch na důl Anna, kde zažijí večerní jízdy důlním vláčkem. V prostorách kulturně vzdělávacího centra si dále mohou od 17 do 20 hodin prohlédnout výstavu maleb Dany Křápkové, bývalé ředitelky ZŠ Školní, a dobrovolným vstupným zde přispět na dobrou věc – výtěžek poputuje do sbírky na pohybové terapie pro malého Matěje, který od narození bojuje s řadou náročných zdravotních omezení.


Hornické muzeum Příbram, Mgr. et Mgr. Stanislava Charvátová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka