www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Novák opět ožívá, návštěvníci cestu nezapomněli

2021-06-22 09:49:40 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS., foto Luboš Toman ©

O uplynulém víkendu jsme po roční pauze mohli opět uspořádat dá se říci již tradiční akce, jako je Vítání slunovratu či Novák Fest. Návštěvníci si cestu za zábavou, kulturou a sportem našli.

Foto

(Foto Luboš Toman)

Páteční Vítání slunovratu většina rodin spojila s možností zhlédnutí fotbalového utkání české reprezentace proti Chorvatsku. Zatímco maminky s dětmi trávily čas v areálu Nového rybníka, tatínkové v letním kině koukali na fotbal, který skončil remízou 1:1.

Jak jsme avizovali, Vítání slunovratu bylo jiné, ale i tak akce měla své kouzlo a spokojené návštěvníky, pro které připravoval pokrmy i Míra Polák, kterého znáte z kulinářské soutěže MasterChef Česko. Vyhlášený zákaz rozdělávání ohňů nás ochudil o vystoupení ohňochodce, který svůj program pozměnil a předvedl chůzi po střepech. Vrcholem večera byla bubenická show, která rozhýbala všechny přítomné.

Další návštěvníci na Novák zavítali v neděli, kdy se zde konal oblíbený Novák Fest, jež měl v letošním roce podtitul Příbram pod pěti kruhy. „Novák Fest se povedl, za což potřeba poděkovat nejen organizátorům, ale také všem sportovním klubům, které se akce účastnily a pro návštěvníky byly po celý den k dispozici. Kde jinde si mohou lidé v jeden den na jednom místě vyzkoušet desítky tradičních i méně obvyklých sportovních disciplín. I přes velmi horké počasí v průběhu dne areálem prošlo přes tři tisíce návštěvníků a stovky dětí odcházely s medailí za své sportovní výkony. Již nyní se rodí nápady na inovace akce v příštím roce, zcela jistě se máme na co těšit,“ uvedl po akci starosta Jan Konvalinka.

Na zajímavé události můžeme pozvat i v následujících dnech. V letním kině nás čeká další fotbalové utkání české reprezentace v základní skupině ME, a od pátku 25. června také pravidelné promítání, kdy je připraveno celkem deset filmových večerů.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS., foto Luboš Toman ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka