www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zvěř zavinila čtvrtinu nehod

2019-07-19 10:41:16 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Škodu ve výši téměř dvě stě tisíc korun způsobila lesní zvěř, která vběhla do jízdní dráhy projíždějícím dopravním prostředkům. Během tří dnů, od 16. do 18. července, řešili dopravní policisté pět nehod se zvěří. Šlo o střet se srnčí zvěří nebo s divokým prasetem.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Většinou se havárie staly v nočních nebo brzkých ranních hodinách, a to na Březnicku, Milínsku, Dobříšsku a u Příbrami. V letošním roce lesní zvěř zavinila skoro čtvrtinu dopravních nehod, ke kterým na Příbramsku došlo.

Jak vlastně reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? Motoristé by měli být neustále obezřetní a věnovat se řízení. Nejlepším preventivním opatřením je nízká rychlost jízdy, vzniklá tím prostor pro reakci. Pokud řidič spatří zvěř včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení.

Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, protože hrozí při přejetí do protisměru čelní náraz do protijedoucího automobilu nebo náraz do stromu u kraje silnice.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka