www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zbrusu nová rolba na úpravu ledu dorazila na příbramský zimní stadion

2017-04-04 10:08:51 | Město Příbram, Pavlína Svodová ©

Sportovní zařízení města Příbrami (SZM) mají novou rolbu na úpravu ledové plochy. Moderní zařízení WM Mammoth electric je na elektrický pohon z akumulátorů, čímž je zabezpečen naprosto ekologický provoz. Milovníci ledního hokeje a bruslení se tak mohou těšit na perfektně upravenou ledovou plochu. První zkouška nového stroje proběhla dnes ráno, upravovat led bude prozatím ve velké hale Zimního stadionu.

Foto

Nová a stará.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svodová ©)

Dvacet osm úprav ledu na jedno nabití, doba nabíjení 6 až 8 hodin, baterie 80V – 775 Ah, modrá barva, výrobce: Itálie. To jsou základní informace o nové, moderní rolbě pro úpravu ledových ploch příbramského Zimního stadionu. „Je to velký posun dopředu. Věříme, že nová rolba přispěje ke spokojenosti všech uživatelů zimního stadionu,“ uvedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s důrazem na to, že na řadu dalších let bude nákupem nového zařízení zajištěna bezproblémová a zejména kvalitní úprava ledu.

Nový stroj nahradí několik desítek let starou rolbu na plynový pohon, která již dosluhovala a potřebovala téměř denní opravy. „Řečeno sportovní terminologií - od nové rolby očekáváme kvalitní výkony, ale především si od ní slibujeme spolehlivost a úsporný provoz,“ uvedl ředitel SZM Jiří Holobrada a doplnil, že dodavatel poskytuje záruku pět let.

Ve výběrovém řízení na novou rolbu zvítězila firma Transtechnik CS, spol. s.r.o. za nabídkovou cenu 3.666.300,- Kč včetně DPH. Částka byla z větší části uhrazena z rozpočtu SZM, milion korun přidalo na novou rolbu město Příbram z rozpočtu roku 2017 rozhodnutím rady města ze dne 20. 3. 2017.

Plánované investice do Zimního stadionu v roce 2017
Kromě nové rolby se velká hala Zimního stadionu letos dočká i dalších úprav. Kompletní rekonstrukce sociálního zařízení ve velké hale za bezmála 3 miliony Kč bez DPH již byla zahájena a celková rekonstrukce šaten je naplánována na červen letošního roku.

Informace o SZM zde: www.szm.pb.cz


Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí

Stará je na plyn, nová na elektrický pohon.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)
Nová rolba v akci.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)
Součástí zakázky bylo i odborné proškolení.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)


Město Příbram, Pavlína Svodová ©


Tato diskuse již byla ukončena.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka