www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vzali auto bez dovolení a zničili ho

2018-11-30 09:28:11 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Policisté z obvodního oddělení Příbram-venkov sdělili tento týden podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci 19letému a o tři roky staršímu muži. V pátek 23. listopadu popíjeli v jedné obci nedaleko Příbrami, kam je přivezla přítelkyně jednoho z podezřelých svým vozem značky Škoda Fabia.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Poté, co žena usnula a mužské osazenstvo ještě nemělo požívání alkoholu dost, napadlo staršího z nich, že dojedou pro další pití. Bez svolení si vzali klíčky od automobilu a mladší z mužů usedl za volant, ačkoli nevlastní řidičské oprávnění. V brzkých ranních hodinách však při průjezdu zatáčkou na silnici I/4 v katastru obce Zalužany dostal smyk, narazil do svodidel a poté vyjel mimo vozovku. Zraněn nikdo z nich nebyl, ale od auta odešli pryč a přivolali si taxislužbu.

Ženě po probuzení vrátili pouze klíčky s tím, že vozidlo je na „odpis“ a nachází se někde v poli. Navíc poškozená později zjistila, že kromě zničeného dopravního prostředku, kdy škoda činí 41 tisíc korun, jí ještě chybí v peněžence přes dva tisíce korun. Nyní oběma mužům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka