www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Ve věku 87 let zemřel František Zahrádka

2017-12-18 08:03:53 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Po dlouhé nemoci zemřel člen protikomunistického odboje, nositel Řádu Tomáše Garriqua Masaryka a Ceny Paměti národa, moudrý a statečný člověk František Zahrádka. O jeho pátečním úmrtí informovala organizace Junák – český skaut.

Foto

Ve věku 87 let zemřel František Zahrádka.
(Foto archiv)

"V pátek 15. prosince zemřel František Zahrádka, skaut, účastník protikomunistického odboje, mukl odsouzený komunistickou „spravedlností“ na 20 let, spoluzakladatel Muzea III. odboje a nositel Řádu Tomáše Garrigua Masaryka. Čest Tvé památce, bratře Františku, NEZAPOMÍNÁME!" uvedl Junák - český skaut, z jehož řad František pocházel.

"S hlubokou lítostí jsme přijali zprávu o úmrtí Františka Zahrádky, skauta a člena protikomunistického odboje. Během 4 ilegálních přechodů hranic vyvedl na svobodu 11 lidí. Byl odsouzen za velezradu na 20 let, většinu trestu strávil v uranových dolech. Čest jeho památce!" kondolovalo také Ministerstvo kultury.

Po listopadu 1968 se František Zahrádka mimo jiné, jak již zmíněno, podílel na vybudování Muzea 3. odboje v Příbrami a Památníku obětem komunismu Vojna u Příbrami.

Františku, čest Tvé památce, budeme na Tebe vzpomínat!

František Zahrádka, bojovník proti komunistické totalitě - foto s facebookového profilu skautů.


Neznámí hrdinové - Patník č. 16 (ČT24)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka