www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V Památníku Karla Čapka se recitovalo

2018-06-13 08:48:24 | Památník Karla Čapka, Tereza Todorová ©

V Památníku Karla Čapka se každoročně schází děti z Příbramska, aby změřily své síly v recitaci básní a získaly titul nejlepšího recitátora okresu. Ani letošní rok nebyl výjimkou.

Foto

V Památníku Karla Čapka se recitovalo.
(Zdroj foto Památník Karla Čapka)

Dne 11.6. se v Památníku Karla Čapka odehrálo finálové kolo recitační soutěže pro první stupeň základních škol okresu Příbram. Ve finálovém kole se utkávají ti nejlepší z nejlepších, ti, kteří vyhráli školní kolo recitační soutěže. Do poroty usedl už tradičně herec a režisér Ondřej Kepka, novou tváří byla Mária Olšanská a třetí členkou poroty se stala Hana Svojitková. Porota hodnotila hlasový výkon, téma a náročnost básně, ale také jazykový projev a další znaky typické pro recitaci básní. V letošním roce rozhodně neměla porota lehký úkol, výkony byly velmi dobré a vyrovnané. Zvítězit ale může jen jeden.

Soutěže se zúčastnilo dvacet sedm dětí z deseti škol z Příbrami a okolí. Soutěžilo se ve třech kategoriích. V první kategorii (1. a 2. třída) zvítězil Ludvík Honzálek, na druhém místě se umístila Aneta Fouknerová a třetí místo obsadil Tobiáš Krampl. Ve druhé kategorii (3. a 4. třída)  zvítězila Jitka Kořínková, na druhém místě se umístila Lea Funfálková a třetí místo vybojovala Lucie Fenyková. Ve třetí kategorii (5. třída) zvítězila Adéla Chroumalová, na druhém místě se umístil Pavel Sobotka a na třetím místě Rozálie Jesenská.

Soutěž už tradičně podpořilo Knihkupectví a nakladatelství Pistorius&Olšanská a obec Stará Huť, sponzorům děkujeme! Velký dík patří rovněž učitelům a učitelkám, kteří připravili studenty na soutěž a obdiv pak patří všem, kteří se soutěže zúčastnili. Letošní výkony byly obdivuhodné a porota měla těžký úkol. Vítězům gratulujeme!


Památník Karla Čapka, Tereza Todorová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka