www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Úspěch příbramských seniorů na sportovních hrách

2019-06-07 07:18:59 | FIT SENIOR Příbram, Kristina Hovorková ©

Jubilejní 10. ročník Sportovních her seniorů konaný 30. 5. v Praze Na Kotlářce, si nenechali ujít senioři ze spolku Fit senior Příbram. Na akci se vypravilo 16 sportovců, kteří soutěžili v disciplínách 800 m nordic walking, petanque, fotbal v chůzi, skok daleký, woodball a slalom.

Foto

Úspěch příbramských seniorů na sportovních hrách.
(Foto FIT SENIOR Příbram, Kristina Hovorková)

“Jeli jsme obhajovat medaile a skvělá umístění z loňského roku, takže malá tréma byla patrná, protože obhajovat je samozřejmě vždy těžší, než překvapit. Závodníci však ukázali svou soutěživost a tak se i letos můžeme pochlubit výbornými výsledky,” říká Kristina Hovorková, zakladatelka organizace Fit senior.

Nejvíce medailí vybojovali příbramští v disciplíně nordic walking tedy chůzi s hůlkami na 800 m. V kategorii C obsadili hned první dvě příčky - Ladislav Zeithaml první místo a Petr Rataj druhé místo. V kategorii D pak bodoval stříbrným umístěním Bohumil Malý. Ten si připsal ještě třetí místo ve skoku dalekém. Z žen pak zlato ve své kategorii obhájila Marie Ratajová a ke své loňské zlaté medaili přidala druhou. Další dvě nejvyšší umístění dosáhli pánové Karel Brynda v disciplíně woodball a Ondřej Hrach ve slalomu. Jan Malcharek pak doplnil sbírku o stříbro ve skoku dalekém.

“Obdivuji všechny seniory, kteří se odhodlali soutěžit a věnovali čas přípravě, tato akce je něco trochu jiného, než čemu se věnujeme během roku, je to pro nás zpestření. Nejsme zaměřeni na soutěžení a porovnávání výsledků,” usmívá se Hovorková. “Medailisté mají být na co pyšní, konkurence byla veliká, ale gratuluji každému jednotlivému soutěžícímu. Skvělou reprezentaci odvedla i dvě družstva petanque a celý náš tým ve fotbalu v chůzi.”

Sportovní hry seniorů organizuje David Huf, kterého veřejnost zná jako mistra světa ve sportovním aerobiku. Několik posledních let se však věnuje převážně pohybovým aktivitám pro seniory a s příbramským spolkem Fit senior dlouhodobě spolupracuje. Sportovní hry jsou zaměřeny na seniory, kteří jsou rádi aktivní, zabývají se sportem, ale nezúčastňují se veteránských vrcholových soutěží.

FIT SENIOR

Od roku 2012 organizuje spolek komunitní aktivity pro seniory (65+), zaměřené zejména na zdravý životní styl a setkávání. Cílem je ukázat seniorům, že sportovat lze v každém věku a vytvořit pro ně vhodný program s kvalitními lektory. Z převážně sportovního zaměření se projekt rozrostl i do dalších směrů a tak kromě pohybových aktivit mohou senioři navštěvovat například kurzy zpěvu, technologií, rukodělné kroužky a další. Projekt propojuje vrstevníky a umožňuje jim setkávání a navazování nových přátelství.

Spolek podporuje město Příbram, Středočeský kraj, NF Veolia, VDV - Nadace Olgy Havlové a Nadace Komerční banky - Jistota. Díky partnerům jsou tak aktivity seniorům finančně dostupné.


FIT SENIOR Příbram, Kristina Hovorková ©


REKLAMA

Město Příbram

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka