www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Terapie s Utajenou sbírkou básní v D-klubu

2018-04-11 08:54:00 | Divadlo Antonína Dvořáka, Jitka Honischová ©

Další hudební večer, který návštěvníky příbramského Déčka čeká už 16. dubna, bude s hudební skupinou USB BAND. Spojení písmen USB nabízí řadu vysvětlení, ale to správné se pojí s Utajenou sbírkou básní, jejímž autorem je člen kapely Michal Svatý.

Foto

Terapie s Utajenou sbírkou básní v D-klubu.
(Zdroj foto: Divadlo Antonína Dvořáka Příbram)

Ten se s nečekaným úmrtím svého otce vyrovnával psaním básní, které odrážely jeho vnitřní rozpoložení. Později začal popisovat i témata, jež doprovázejí partnerské vztahy a jsou mezi lidmi nepřehlédnutelná. Tyto texty nebyly původně vůbec určeny k veřejné prezentaci, jsou proto velmi často přímočaré a velice osobní. Jednoho dne se soubor básní dostal do rukou Michalova kamaráda Richarda Ulrycha. Ten jich několik zhudebnil a píseň „Adventní“ dokonce nazpívala v roce 2015 Bára Basiková.

Michal Svatý však není žádný textařský začátečník. Je autorem písňových textů pro výše zmiňovanou Báru Basikovou, Martu Kubišovou, Věru Špinarovou, Pavlu Forest, Pavla Landovského, Jana Kačera, Bolka Polívku či Wabiho Daňka. Deset písní na jeho texty zpívá Světlana Nálepková v divadelním představení Frida Kahlo – kabaret života.

A co další členové kapely? Kapelník Roman Jeřábek dělá hudební aranže a v rukou vždycky drží nějakou kytaru. Kapelu ještě tvoří Stanislav „Kapitán“ Zemánek - basová kytara a bubeník Petr Pour. Texty však vyžadují i ženský hlas. Profesionální zpěvačka Veronika Součková je zároveň i členkou Spirituál kvintetu.

„Písničky USB jsou terapií interpretů i posluchačů. Můžete začít číst či naslouchat… a také s námi můžete sdílet své příběhy. Třeba se z některého z nich stane nová píseň,“ vzkazují členové kapely.

Vstupenky si můžete koupit přímo v D-klubu či si je zarezervovat na telefonním čísle 326 531 229.


Divadlo Antonína Dvořáka, Jitka Honischová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka