www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Světový jazz v kavárně!

2019-04-08 09:37:07 | Libor Michvocík ©

Už deset let se pravidelně potkáváme na jazzových večerech v kavárně hotelu Belvedere v Příbrami. Obvykle vám představujeme to nejlepší, co můžete slyšet v Česko-Slovensku a díky tomu, že se sem muzikanti rádi vrací, dostaneme se občas k nečekané lahůdce.

Foto

(Z upoutávky)

V minulosti jsme tleskali Rus Nerwichovi (JAR), L. A. Davisonovi (USA), Robertu Balzarovi, Ottu Hejnicovi (oba ČR), a nyní vám moc rádi představíme Toma Smitha z Velké Británie.

Tom Smith (23) je excelentní jazzový saxofonista, flétnista, klarinetista a klavírista žijící v Londýně. Je dvojnásobným finalistou prestižní soutěže „BBC Young Jazz Musician“. Absolvoval kurz „Junior Jazz“ na Královské akademii hudby (Royal Academy of Music) a připojil se jako hráč k big bandu „National Youth Jazz Collective“. Nyní studuje na Royal Academy of Music.

V současné době působí jako aktivní zástupce Národního mládežnického jazzového orchestru (zkratka NYJO). Tom koncertuje pravidelně po celé Velké Británii se svými vlastními skupinami a jako sideman v jiných kapelách, stejně jako se účastní práce v mnoha dalších hudebních souborech, muzikálech a ve vzdělávacích dílnách.

Pan Smith je také velmi aktivní skladatel a aranžér, píše především pro své septeto a trio, ale také pro mnoho dalších rozmanitých souborů, od skladeb pro saxofonové kvarteto až po sestavou rozsáhlé big bandy. Jedna z jeho úspěšných rozsáhlých kompozic byla vysílána na BBC4 a Radiu 3. Tom hrál již mnoho důležitých koncertů na impozantních místech: s Davem Hollandem a jeho newyorskou kapelou v dolní sněmovně (House of Commons), s mládežníky z NYJO v horní sněmovně (House of Lords), hrál fúzi indické hudby a jazzu v Queen Elizabeth Hall a big bandový koncert s Davem Liebmanem v Royal Academy of Music.

Pro toto turné spojil Tom síly s pianistou Danielem Bulatkinem (19), který je považován za nejmladší českou jazzovou hvězdu, (spolupráce: Ulf Wakenius (SWE), Gary Husband (UK), Oleg Kireyev (RU), Per Mathisen (NO), Utsi Zimring (IL)…) a jeho triem složeným z nejperspektivnějších hráčů mladé generace.

Dámy a pánové, TOM SMITH QUARTET se valí na Příbram!

Těšíme se na vás v kavárně hotelu Belvedere ve čtvrtek 18. dubna od 20 hodin. Předprodej je k dispozici v cukrárně UPEKLA u Spartaku, zahradnictví VIJU-VIJU na Hořejší Oboře a v Kaférně, V Brance. Lístky si můžete objednat rovnou na libor.ts@seznam.cz.


Libor Michvocík ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka