www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Svatohorské gymnázium navštívili studenti Fakulty sociálních věd UK

2017-12-15 08:43:44 | Gymnázium pod Svatou Horou, Jitka Charyparová ©

I v letošním roce pokračovalo Gymnázium pod Svatou Horou ve spolupráci s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy. Její studenti si pro gymnazisty opět připravili několik přednášek, kterými obohatili výuku předmětu základy společenských věd.

Foto

Svatohorské gymnázium navštívili studenti Fakulty sociálních věd UK.
(Zdroj foto: Gymnázium pod Svatou Horou)

Pro studenty třetích ročníků se uskutečnila přednáška na téma „Politika a média“. Součástí bylo představení celého mechanismu tvorby zpravodajství a pravidla pro členění a tvorbu zpráv. Studenti se seznámili s principy fungování jednotlivých zpravodajských serverů a tiskových kanceláří typu Reuters nebo ČTK. V závěru se sami stali šéfredaktory fiktivní redakce tištěného média a pokusili se nasázet titulní stranu seriozních i bulvárních novin.

Přednáška „Výzkum ve společenských vědách“ ukázala různé metody sběru dat pro výzkum. Zároveň ukázala, jak lehce je možné s člověkem, který je objektem výzkumu, manipulovat.

Poslední přednáškou byla „Gamifikace – hry v našem životě“, zde se hovořilo o důležitosti her ve společnosti. Byla zdůrazněna jejich významná úloha při výuce a výchově – seznamování se s reálnými situacemi ve virtuálním světě, kde se lidé učí „na nečisto“ na tyto situace reagovat. Ale přednášející upozornili i na nebezpečí zapříčiněné dlouhodobým setrváváním ve virtuální realitě.

Výborně zpracovaná témata bylo radost sledovat a studentům Gymnázia pod Svatou Horou pomohla udělat si obraz o praktických využitích sociologie v běžném životě.


Gymnázium pod Svatou Horou, Jitka Charyparová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka