www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Středočeští zastupitelé schválili změny kompetencí v Radě kraje

2018-06-26 07:53:05 | Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©

Zastupitelstvo Středočeského kraje projednalo a schválilo návrh změn v kompetencích Rady kraje. Ten jim předložil Klub zastupitelů ANO 2011 společně s Klubem zastupitelů ČSSD. S účinností od úterý 26. června tak bude mít radní MVDr. Josef Řihák (ČSSD) nově v gesci oblast majetku a ICT a radní Martin Herman (ANO 2011) oblast investic a veřejných zakázek.

Foto

Středočeský kraj.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„K výměně kompetencí jsme přistoupili na základě koaličního jednání. Panu doktoru Řihákovi, který bude mít na starost oblast majetku, tato oblast vyhovuje, neboť pracoval v komisi pro majetek několik let a má v této oblasti zkušenosti,“ komentoval rozhodnutí zastupitelstva statutární zástupce hejtmanky a náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

Ke změnám se také vyjádřila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která připomněla, že to není poprvé, kdy ke změnám kompetencí dochází. „Vnímám, že došlo k obměnám personálií v Radě, ale buďme objektivní. Nejprve odešla paní radní Jaroslava Němcová na Ministerstvo práce a sociálních věcí, Tomáš Beneš odešel z pozice radního z vážných zdravotních důvodů. Musím říci, že za pana radního Řiháka investice doznaly značných změn a věci se začaly rychle posouvat dopředu. Bohužel i on se dostal do životní situace, kdy má zdravotní potíže a všichni víme, že investice jsou velmi náročný obor. Martin Herman se na tuto funkci připravuje, je schopný manažer. Víme, že odbor investic velmi dobře zvládne, stejně jako to, že pan radní Řihák bude pokračovat v práci, která na odboru majetku byla započata,“ řekla Jaroslava Pokorná Jermanová.


Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka