www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Středočeský kraj zve návštěvníky na veletrh Holiday World 2018

2018-02-13 10:33:49 | Středočeský kraj, Helena Frintová ©

Na výstavišti v pražských Holešovicích se ve dnech 15. – 18. února 2018 uskuteční mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World 2018. Středočeský kraj se na něm bude prezentovat výstavním stánkem o rozloze cca 100 metrů čtverečních. Pro jeho návštěvníky má připraven bohatý doprovodný program zahrnující besedy se zajímavými osobnostmi, soutěže i vystoupení známého iluzionisty Pavla Kožíška.

Foto

Středočeský kraj zve návštěvníky na veletrh Holiday World 2018.
(Grafika Holiday World 2018)

Tento v pořadí již sedmadvacátý ročník Holiday Worldu proběhne současně s dvanáctým ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel 2018 a cestovatelským festivalem s názvem WorldFilm. Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) bude po celé čtyři dny návštěvníkům veletrhu prezentovat novinky a tematické průvodce pro letošní turistickou sezonu ve středních Čechách.

Při této příležitosti radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011) zmínil aktuální statistická data současného vývoje turistického ruchu v regionu a z něho plynoucí nové tendence. „Tato data nám hlásí, že se v minulém roce poprvé od roku 2012 ubytovalo ve Středočeském kraji více než jeden milion turistů. Je to příjemné zjištění, na němž bychom chtěli stavět. Své síly musí naše centrála cestovního ruchu zaměřit na nabídku vícedenních pobytů pro tuzemské i zahraniční zákazníky. Naším cílem je, abychom do osmi let byli jedním ze tří turisticky nejatraktivnějších regionů naší republiky,“ uvedl radní Martin Draxler (ANO 2011).

Poukázal také, že hlavní turistická sezóna je v kraji poněkud jiná než v Praze. Na rozdíl od Prahy, kde se turisté ubytovávají a pohybují po celý rok, ve středních Čechách patří k jejich nejatraktivnějším měsícům červen, červenec, srpen a září. „V každém z těchto měsíců se v našem regionu ubytovalo více než 100 tisíc návštěvníků. Výrazně přitom přibylo Číňanů, a dokonce se dostali na třetí příčku národností. Z celkového počtu ubytovaných to bylo sedm procent,“ konstatoval M. Draxler. „Co však není dobrou zprávou, je skutečnost, že dochází k poklesu návštěvnosti lázní, a to o čtyři procenta. Tady se zcela jasně ukazuje, že je zapotřebí lázně a pobyty v nich zatraktivnit, tedy najít klíč, jak jejich návštěvnost znovu oživit,“ doplnil Martin Draxler.

A co konkrétně návštěvníky letošního středočeského stánku čeká?
Kromě vystoupení iluzionisty a kouzelníka Pavla Kožíška s doprovodnou soutěží o volné vstupenky do Divadla kouzel a nově otevřeného Zrcadlového labyrintu v Líbeznici u Prahy, se budou moci návštěvníci zúčastnit vědomostní soutěže připravené ve spolupráci s městem Kutná Hora o zajímavé ceny či ukázky možnosti výletů balonem. Každý den v 16 hodin vylosují zástupci Středočeské centrály cestovního ruchu výherce znalostního kvízu o středních Čechách. V neděli 18. února pak bude ze všech správných odpovědí vylosována hlavní cena – celodenní rodinná vstupenka do Aquapalace Praha.

V pátek odpoledne a v sobotu budou moci návštěvníci středočeského stánku diskutovat se zajímavými osobnostmi. S motocyklistkou Gabrielou Novotnou, první ženou, která se zúčastnila Rallye Dakar, a Václavem Cílkem, známým českým geologem, klimatologem, filosofem a spisovatelem, se budou moci setkat v pátek 16. února v 17.00 hodin.

S Gabrielou Novotnou se však budou moci zájemci na středočeském stánku potkat i v sobotu 17. února od 13.30 a 15 hodin. O dvě hodiny později v 17 hodin se pak podělí o své zážitky Lukáš Kvapil, další motocyklový a automobilový závodník, účastník Rallye Dakar 2017 i 2018. „Všechny besedy se budou konat přímo na stánku Středočeské centrály cestovního ruchu. Návštěvníci veletrhu jsou na ně samozřejmě vřele zváni,“ řekl radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

Spoluvystavovateli Středočeského kraje jsou na stánku s označením VH 336 také Město Kutná Hora, Město Příbram, Zlatý Pruh Polabí, Posázaví, Toulava, Brdy a Podbrdsko, Bohemia Centralis, Mirakulum a zámek Loučeň


Středočeský kraj, Helena Frintová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka