www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Středočeský kraj chce mít vlastní krajskou destinační agenturu

2018-04-10 08:06:23 | Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©

Rada Středočeského kraje projednala a zastupitelstvu kraje doporučila ke schválení návrh na založení nového zapsaného spolku STŘEDNÍ ČECHY i jeho stanov. Stalo se tak v pátek 5. dubna 2018.

Foto

Brdy. Pohled z nejvyšší hory Brd a zároveň nejvyššího místa Středních Čech Toku (865 m).
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Tato certifikovaná krajská destinační kancelář bude právnickou osobou, která bude moci samostatně působit v oblasti cestovního ruchu ve středních Čechách. Jejím hlavním úkolem bude koordinovat aktivity zastoupených členů spolku a prosazovat společné zájmy, tj. lobbing, vedoucí k rozvoji cestovního ruchu na území celého regionu,“ přiblížila budoucí činnost nového spolku hejtmanka Jaroslava pokorná Jermanová (ANO 2011).

Středočeský kraj bude mít v nově založeném spolku postavení hlavního zakládajícího člena. Tomu odpovídá i finanční příspěvek kraje ve výši 200 000 korun, který do něj z krajského rozpočtu hodlá vedení kraje uvolnit. „Dalšími členy, které budou ve spolku zastoupeny, je 12 bývalých okresních měst, Krajská hospodářská komora Střední Čechy, Asociace malých a středních podniků a živnostníků, z.s. a Fórum cestovního ruchu, z.s.,“ upřesnil radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu, Martin Draxler (ANO 2011).

Bývalá okresní města budou moci podle radního Draxlera přispět buďto nulovým, nebo jen symbolickým finančním příspěvkem, doplnil radní. Znění stanov si členové již přidružení členové spolku odsouhlasilo.


Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka