www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

SPŠ a VOŠ Příbram: Lišácký večer

2017-10-11 09:25:37 | SPŠ a VOŠ Příbram ©

Dne 9.10. 2017 v odpoledních hodinách prošlo historickou částí Příbrami cca 50 osob v hornických uniformách. Za zpěvu tradičních hornických písní byla ozdobena socha sv. Václava, byl nalezen slavný a vysoký nadlišák.

Foto

Dne 9.10. 2017 v odpoledních hodinách prošlo historickou částí Příbrami cca 50 osob v hornických uniformách.
(Foto SPŠ a VOŠ Příbram)

Ve spolupráci s příbramskými hornickými spolky tak opět po roce je připravován slavný „Skok přes kůži“, který má v Příbrami staletou tradici. Pondělní lišácký večer je vlastně generální zkouškou před středečním hornickým večerem.

Vlastní adepti skoku jsou rekrutováni ze studentů příbramské průmyslovky a společně se členy hornických spolků udržují povědomí o slavné historické minulosti našeho města. Kostýmy, hornické doplňky, ale i zvyky i písně, to je to, co dotváří atmosféru pondělního večera. Zastávky na tradičních místech i tichá vzpomínka u památníku březohorské katastrofy spojuje bezstarostné mládí s nedávnou minulostí i současným světem.

Zveme tímto veřejnost na středeční průvod, který bude vycházet od průmyslovky ve 14.30 a bude se pohybovat Pražskou ulicí za doprovodu hornické kapely. Večerní program je pak v sokolovně od 19. hodin.

SPŠ a VOŠ Příbram


SPŠ a VOŠ Příbram ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka