www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Sportovně kulturní akce Highjump 2019 z pohledu policie

2019-08-06 07:38:10 | PČR, nprap. Bc. Veronika Čermáková©

V rámci bezpečnostního opatření policisté zjistili 34 osob, které řídily pod vlivem alkoholu. Šest řidičů mělo pozitivní výsledek na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Foto

Lom v Hříměždicích.
(Ilustrační foto archiv)

O víkendu se v kamenolomu v Hříměždicích konala sportovně kulturní akce s názvem Highjump. Těchto již tradičních závodů v extrémních skocích do vody a doprovodného programu se zúčastnilo přibližně šest tisíc návštěvníků.

Policisté aktivně spolupracovali s pořadatelem a bezpečnostní agenturou a na základě vyhodnocení rizik připravili bezpečnostní opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti. V okolí probíhající akce policisté řešili řadu přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to především řidiče, kteří řídili motorová vozidla pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek.

V rámci bezpečnostního opatření policisté zastavili 34 řidičů, kteří usedli za volant po požití alkoholu. Tři z nich nadýchali více jak jedno promile alkoholu a jsou tak nyní podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celkem bylo zjištěno 6 řidičů, kteří byli pod vlivem drog.

Policisté v jednom případě řešili řidičku, která měla platnou blokaci řidičského oprávnění. Hlídky policistů uložily několik pokut, a to především pro nevyhovující technický stav motorového vozidla a absenci předepsaných dokladů při řízení motorového vozidla.

Policisté byli také přivoláni k pádu muže do lomu. Muž při pádu utrpěl zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. V rámci spolupráce policistů s pořadatelem a bezpečnostní agenturou se podařilo sportovní akci zvládnout bez vážnějšího narušení veřejného pořádku.


PČR, nprap. Bc. Veronika Čermáková©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka