www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Spolek ve čtvrtek slaví DESET let své činnosti! Slavte i letos s námi

2018-02-02 11:44:22 | Markéta Škodová ©

Příbramský Spolek ve čtvrtek, který vznikl s chutí představovat v našem městě rozličné (a původně i netypické) kulturní formáty, letos slaví desetileté výročí svého vzniku. Spolkem “prošla” nebo v něm působí řada výrazných postav příbramské kulturní scény.

Foto

(Logo Spolu ve čtvrtek)

Mezi jeho zakladatele patřil novinář, skaut a muzikant Zdeněk Hejkrlík, v řadách členů naleznete další známá jména spojená s hudbou (Jiří Hejnic, Vladimír Matějka, Jiří Prášil), architekturou (Dominika Šmatláková, Jan Praisler), skateboardovou a bikeovou scénou (Jaroslav Frýdl) vědou a výtvarnem (Ivo Burian) nebo místní historií (Daniel Doležal). Jeho novým předsedou se včera stal multiinstrumentalista, zpěvák a legenda zdejší hudební scény Petr Vašina.

Deset let, to je zhruba 520 čtvrtků a více než dvě stovky uspořádaných akcí. Za deset let představil Spolek ve Čtvrtek v Příbrami nové formáty jako 5 minut slávy (D-klub), jazzové koncerty (kavárna KD), čtení známých českých autorů (namátkou Petry Hůlové, Emila Hakla, Terezy Boučkové), filmové přehlídky Snowfilmfest a Expediční kamera (kino), folkové sedánky, cyklus vzpomínkových koncertů spojených s Karlem Krylem, Korzo Obora, přednášky cestovatelů, vědců i dvou prezidentských kandidátů. Členové a členky spolku jsou rovněž neodmyslitelně spojeni s restaurací Kulturního domu v Příbrami, ergo s Hauzem.

Své narozeniny slaví spolkaři neutuchající činností v oblastech, kde se jim líbí. Jejich aktivity jsou i letos otevřeny zájmu nejširší veřejnosti. Nejbližší událostí je povídání s cestovatelkou nalehko Viktorií Hlaváčkovou, které se uskuteční ve čtvrtek 1. února v Čajovně Na Zemi od 19 hodin. Mimo dalších, tradičních akcí, jako jsou filmové přehlídky, bude následovat přednáška o domácím pivovarnictví, již 22. února přednese Příbramák Ondřej Sztacho, nebo vzpomínka na Fanču Kaláta, která se uskuteční 11. 10. Vyvrcholením spolkařských aktivit bude i v letošním roce Korzo Obora. Celodenní oslava pouličního divadla, hudby, šikovných rukou a gastronomických specialit letos obsadí příbramské nábřeží 26. května. Kulturní program, který bude spolek tradičně postupně odtajňovat a jehož se loni zúčastnily asi tři tisíce lidí, bude opět celý zdarma.

Spolkaři děkují za letitou práci odcházejícímu předsedovi Liboru Michvocíkovi. Velký dík putuje rovněž ke všem jeho sponzorům a Městu Příbram.

Program a další informace lze nalézt na webových stránkách www.spolekvectvrtek.cz a nově též na facebookové stránce 1url.cz/CtbQd.

Spolku zdar, spolku sláva!

Spolek ve čtvrtek na Korzu Obora (26.5.2012).
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)


Markéta Škodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka