www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Snažil se hlídce ujet a pak utéct

2019-09-05 08:33:52 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Policisté dne 2. září sdělili podezření z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 29letému a 39letému muži. Ze soboty na neděli oba přijeli do Sedlčan, kde se násilím dostali do zaparkovaného osobního vozidla.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Odcizili z něj notebook, digitální fotoaparát, tablet a firemní dokumentaci, vše v hodnotě 36 tisíc korun. Následně odjeli do kempu v katastrálním území Milešov, kde vnikli do předstanu před karavanem a vzali ze stolu peněženku se čtyřmi tisíci korunami, platební kartou a s doklady.

Policejní hlídka na muže jedoucí ve vozidle značky Audi náhodou „narazila“ v neděli v ranních hodinách kousek nad Trhovkami a rozhodla se auto zastavit, protože jeho řidič, mladší z nich, nebyl připoután. Motorista nejdříve téměř zastavil, náhle se však rozjel velmi vysokou rychlostí a začal ujíždět směrem na Klenovice.

Pár metrů za touto obcí prudce zastavil v protisměru a dal se na útěk směrem do pole. Policisté ho pronásledovali, použili zákonné výzvy a také hrozbu namířenou střelnou zbraní, až poté si dotyčný lehl na zem.

Následně u něj provedený test vykázal přítomnost metamfetaminu a navíc se ukázalo, že dotyčný nevlastní řidičské oprávnění. Jeho spolujezdec během jízdy odhodil tašku s kradenými věcmi do zahrady a další odcizené věci se pokusil uschovat v místě zastavení.

Nyní oběma mužům za výše uvedené činy hrozí šest měsíců až tři roky pobytu za zdmi věznice.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka