www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Skotsko 2019

2019-04-09 09:08:17 | ZŠ Březové Hory, Mgr. Martina Cvrková ©

V posledním březnovém týdnu se vybraní žáci Základní školy Příbram - Březové Hory zúčastnili tematického zájezdu do Skotska. Tato, naše tradiční akce, se velice vydařila a všichni se vrátili z cest v pořádku a  s nadšením, které neochladilo ani pověstné nevlídné skotské počasí.

Foto

Skotsko 2019.
(Foto autorka článku)

Během našich cest jsme navštívili nejenom památky nezměřitelného historického a kulturního významu, jako jsou Hadriánův val, Melrose Abbey, Stirling, nebo Edinburgh - tradiční sídlo skotských panovníků, ale i místa, která dýchala typickou skotskou atmosférou.

Nadchla nás nepředvídatelná skotská Vysočina, Highlands, obdivovali jsme nejeden výhled na jezero Loch Lomond a  vrchol Ben Nevis. Bez dechu jsme pohlédli na Glenfinnan, slavný most, známý z filmů o Harry Potterovi a všechny památníky věnované neutuchajícímu boji Skotů za vlastní nezávislost.

Vedle zajímavých míst jsme se v rodinách, kde jsem bydleli, seznámili s životem běžných Skotů, který  se nedá srovnat s luxusem, který jsme viděli na královské jachtě Britannia, kterou jsme navštívili v přístavu Leith.

Velkým zážitkem byla nejenom prohlídka palírny whiskey Glenkichie distillery, ale především plavba lůžkovým trajektem přes Severní moře.

Celý zájezd se vydařil a máme na co vzpomínat. Těšíme se na další akce, které naše škola pořádá. Nejbližší takovou je Velikonoční jarmark, který pořádáme v úterý 16. 4. v budově druhého stupně.

Mgr. Martina Cvrková (organizátor zájezdu),
ZŠ Příbram Březové Hory


ZŠ Březové Hory, Mgr. Martina Cvrková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka