www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Senioři zabodovali na sportovních hrách a přivezli zlaté medaile

2018-06-13 09:15:24 | FIT SENIOR Příbram, z.s., Kristina Hovorková ©

Na konci května se v Praze podeváté uskutečnily Sportovní hry seniorů. Sportovci z příbramského spolku Fit senior se her již tradičně zúčastnili a přivezli si nejen spoustu krásných zážitků, ale také celou řadu medailových úspěchů. Čtyři medaile z celkových pěti vybojovali fit senioři v disciplíně nordic walking - závodu na 800 m.

Foto

(Foto FIT SENIOR Příbram)

“Že máme želízka v ohni jsme tušili už během přípravy, protože chozené časy byly dobré, ale tíha závodu může samozřejmě udělat své. Proto tak velký úspěch uvedl celou výpravu do úplné euforie. Zajímavostí je, že v kategorii nordic walking bodovaly manželské páry. Petr Rataj stejně tak jako jeho manželka Maruška Ratajová získali ve své kategorii nad 70 let zlato. Druhým úspěšným párem byli manželé Bryndovi. Alena Bryndová, loni stříbrná, letos bodovala zlatem a její manžel Karel Brynda doplnil rodinnou sbírku o stříbrnou medaili. Co na to říci, možná je společné sportování recept na šťastné manželství,” usmívá se Kristina Hovorková, zakladatelka spolku Fit senior. Bezprostředně v cíli medailistům pogratulovala i Blanka Šrámková, manažerka Nadačního fondu Veolia, který činnost spolku Fit senior Příbram finančně podporuje.

Nordic walking ovšem nebyla jediná disciplína, ve které se příbramští ukázali. Novinkou na hrách byl walking football, neboli fotbal v chůzi, který se v rámci projektu Fit senior hraje v Příbrami přibližně půl roku. Jedná se o nové pojetí fotbalu pro seniory, kdy se nesmí běhat, ale pouze chodit. Tým příbramských fotbalistů nakonec skončil na tvrtém místě. “Jsem velmi ráda, že jsme mohli být mezi těmi prvními týmy, které se daly dohromady a jsou schopné sehrát i takovýto miniturnaj. Za to patří velké díky mému kolegovi Láďovi Zeithamlovi, který s myšlenkou prosadit walking football v Příbrami přišel a mimoto odvedl hlavní kus práce v přípravě našich sportovců na hry,” říká Hovorková.

“Sportovní hry seniorů je akce zaměřená na převážně tzv. pohybově neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských vrcholových sportovních soutěží. Hry jsou určené pro většinovou skupinu ve 4 věkových kategoriích od 60 let a výše. V Praze proběhly hry letos podeváté a účastní se jich sportovci z celé republiky. V letošním ročníku se do jednotlivých disciplín aktivně zapojilo na 380 seniorů, kteří soutěžili ve 4 věkových kategoriích Nordic Walkingu, Biatlonu, Slalomu, Skoku do dálky, Fotbalu v chůzi a Pétanque,” říká David Huf, autor myšlenky a hlavní organizátor her, kterého veřejnost zná jako mistra světa i Evropy ve sportovním aerobiku.

Bronzovou medaili si z Prahy odvezla závodnice Eva Vozková, která reprezentovala ve skoku dalekém. V biatlonu pak obsadila 16. místo. Zbytek výpravy tvořily dva petanquové týmy, které i přes velké úsilí nepostoupily ve velké konkurenci do finálové desítky.

“Účast na sportovních hrách je taková třešnička na dortu konaná jednou za rok. Jedeme si užít hezký den, pobavit se, potkat se se známými osobnostmi a třeba i dovézt nějaké medaile. Naší hlavní náplní jsou však pravidelné aktivity, které pro seniory realizujeme. Nabídka je široká a snažíme se nabídnout sport široké škále seniorů. Od např. posilovny pro pány až po cvičení na židlích. Vše můžeme realizovat také díky finanční podpoře města Příbram a děkujeme i paní místostarostce Aleně Ženíškové, která přijela na akci příbramské seniory podpořit. Byla to skvělá akce plná dobré nálady a týmového ducha. Hezkou reportář mohou čtenáři shlédnout na webu ČT včetně rozhovorů s našimi medailisty,” uzavírá Kristina Hovorková.


FIT SENIOR Příbram, z.s., Kristina Hovorková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka