www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Rekonstrukce aquaparku – posouzení projektové dokumentace

2018-12-19 08:49:07 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V listopadu 2016 odhlasovali zastupitelé rozsáhlou rekonstrukci aquaparku. Od této doby se na projektu intenzivně pracuje – probíhaly besedy s občany, byla vypracována studie a v únoru letošního roku zastupitelé rozhodli o zpracování projektové dokumentace k rekonstrukci aquaparku.

Foto

(Foto SZM)

Z předpokládaných 250-300 miliónů korun se částka navýšila, proto město přistoupilo ke kroku, při němž zadalo vypracování oponentního posudku na ČVUT. Garantem oponentního posudku je doc. Ing. Bohumil Šťastný, Ph.D., který je mimo jiné místopředsedou Asociace bazénů a saun ČR.

Oponentní posudek má kompletně přezkoumat všechny části zhotovené dokumentace, tedy nejen stavební práce a kontrolu všech norem, ale zaobírat se bude také příjmy a výdaji, kapacitou a naplněností…

Od ledna do 14. listopadu letošního roku prošlo aquaparkem 146 226 návštěvníků – z toho 113 840 lidí využilo bazén, 15 047 saunu a 17 339 venkovní bazén.

Oponentní posudek bude zpracován do konce ledna 2019.

Současný stav – objekt byl postaven v roce 1977, ve druhé polovině 90. let došlo k přístavbě západní tribuny sportovní haly. Po roce 2000 se uskutečnila rekonstrukce šaten, kdy byly zrušeny oddělené šatny s vlastními parními kabinami a byly vybudovány šatny společné. V bazénové hale byly vybudovány dvě vířivé vany a jako přístavba dva exteriérové tobogány se společným dojezdem.

Vnitřní zařízení – plavecký bazén o délce 25 a šířce 15 metrů, dětský bazén (12,5 x 6,5 metrů), dvě vířivé relaxační vany, parní kabina a finská sauna umístěná ve třetím nadzemním podlaží.

Venkovní bazén – 50 metrů dlouhý a 20 metrů široký bazén, dětské brouzdaliště o velikosti 5 x 3,5 metrů – venkovního bazénu se zamýšlená rekonstrukce v této etapě netýká.


Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2018-12-27 07:44:22 IP: 194.213.41.***
Dle dostupných informací a z veřejných zdrojů je patrné, že Město postupovalo dle platných právních předpisů a tudíž neposuzovalo zakázku pouze z hlediska ceny, ale na uvedenou zakázku byla aplikována dvě hodnotící kritéria - tato chybná informace Občana PB musí být tedy uvedena na pravou míru. Musím s ním však souhlasit s hodnocením samotného průběhu a výsledku. Za sebe dodávám, že asi nejdůležitější fází celé zakázky je příprava a jasné a přesné vyspecifikování, co vlastně přesně chci. Osobně uvedenou akci považuji za naprosto zpackanou, nepřipravenou a je z ní naprosto patrné, že zadavatel dopředu vlastně ani pořádně nevěděl, co a jak přesně chce, pouze, že to prostě chce a aby to vydělávalo (nebo se to alespoň tak tvářilo).
Autor:Občan PB Vloženo: 2018-12-19 18:16:16 IP: 176.98.110.***
Zde se ukazuje, že výběr zhotovitele projektové dokumentace dle nejnižší nabídky byl šlápnutím vedle..... V době počítačových projektů zpracovávaných ve 3D, tak už jenom provedení studie vodovkami na papíře mnohé naznačovalo o úrovni projektanta. Uvedu příklad, když si budu chtít postavit rodinný dům za cenu cca 3,5 mil. Kč a pověřím projektanta zpracováním projektu tak, abych se s provedením stavby vešel do tohoto limitu a on mi vypracuje projekt za dejme tomu 5 mil., no tak mu ho hodím na hlavu a nezaplatím, protože tento projekt se tímto stává pro mě zbytečným a nereálným. Rozuměl bych třeba tomu, kdyby mi projekt RD zpracoval na těch 3,5 mil. s tím , že tyto a tyto materiály a i jiné provedení by stálo o tolik a tolik více.....a měl bych v případě mého zájmu na výběr. V případě rekonstrukce bazénu projektant postupuje opačně, i když předem zná zastupitelstvem schválenou předpokládanou cenu za rekonstrukci, vypracuje nereálný rozpočet, který zásadně překračuje tuto cenu a až dodatečně hledá možné úspory, jako jiné prosklení stěn, vynechání opravy stávající střechy... apod.
Autor:Občan PB Vloženo: 2018-12-19 17:40:04 IP: 176.98.110.***

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka