www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Radní chtějí podpořit paliativní péči v Příbrami 24 miliony korun

2018-06-12 09:08:39 | Středočeský kraj, Lenertová N. a Frintová H. ©

Rada kraje schválila návrh na poskytnutí investiční dotace na rok 2018 pro Oblastní nemocnici Příbram. Částka 24 milionů korun má sloužit na vybudování Lůžkového oddělení paliativní péče.

Foto

Oblastní nemocnice v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Paliativní péče je již řadu let v nemocnici Příbram poskytována na velmi vysoké péči, chybí zde ale specializované lůžkové oddělení. Navržené dispoziční úpravy a technická řešení budou splňovat soudobé požadavky na zdravotnická pracoviště tohoto typu s ohledem na provozní, hygienické, mikroklimatické a požární předpisy,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO 2011).

V rámci této investiční akce bude rekonstruováno čtvrté nadzemní podlaží pavilonu I. Oblastní nemocnice Příbram s důrazem na řešení problematiky lůžkového oddělení paliativní péče. Akce řeší rozšíření a úpravy nemocničního provozu, který je v havarijním stavu, pro dané účely provozně nevyhovující a neodpovídající současným normám.

Rekonstrukce bude řešena jako komplexní, tzn., že budou položeny nové podlahy, obnoveny povrchy stěn, změněno dispozičního řešení, budou nainstalovaná nová zdravotně technická zařízení, topná tělesa, silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace, rozvody medicinálních plynů a vzduchotechniky. Součástí akce bude dodávka zdravotnické technologie a nábytku pro lůžkové oddělení paliativní péče.

Paliativní péče se zaměřuje na pacienty, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo závěrečném stadiu. „Cílem paliativní péče je zlepšit v rámci možností kvalitu života pacientů, pro něž je určena. Má mírnit jejich bolest a strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým,“ zdůrazňuje Robert Bezděk.


Středočeský kraj, Lenertová N. a Frintová H. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka