www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramskou průmyslovku čeká obrovská investice….

2017-11-09 09:52:26 | PaedDr. Tomáš Hlaváč ©

Rozhodnutím Ministerstva pro místní rozvoj byla schválena dotace na obměnu technického vybavení ve výši téměř 20 milionů pro příbramskou průmyslovku z fondů EU. Tyto prostředky budou využity na obměnu vybavení pro všechny stávající obory ve škole.

Foto

Příbramskou průmyslovku čeká obrovská investice…
(Zdroj foto: Střední průmyslová škola)

Studenti se tedy mohou těšit na nové vybavení v laboratořích strojírenství, elektra i pozemního stavitelství. V průběhu příštího roku se objeví nová technika, obráběcí centra, moderní výpočetní technika.

Novinkou bude zavedení technologie vstřikování plastů a 3D tisk. Současně budou vyměněna zařízení pro výuku automatizace a elektro. Dále proběhne výměna části nábytku a technického vybavení ve specializovaných laboratořích. Jedná se tedy o doslova revoluční skok, který nemá v historii školy obdoby a je potvrzením vzrůstajícího zájmu o technické vzdělávání a rozhodně bude velkým přínosem pro naši školu i pro řadu firem z regionu, které se již dnes potýkají s nedostatkem nových techniků.

Na spolufinancování se podílí i zřizovatel školy – Středočeský kraj 10 ti procentním podílem. Ve škole v současné době probíhají poslední přípravy podkladů pro výběrová řízení tak, aby vše mohlo být realizováno v roce 2018.

Jsme velmi rádi, že konečně byl vyhlášen smysluplný program, který jednoznačně posune technické vzdělávání vpřed a umožní našim absolventům lepší konkurenční postavení na trhu práce i při studiu na VŠ.

PaedDr. Tomáš Hlaváč,
ředitel školy


PaedDr. Tomáš Hlaváč ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka