www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramská průmyslovka zprovoznila další zajímavou technologii

2019-03-06 09:25:16 | SPŠ a VOŠ Příbram, Dr. Tomáš Hlaváč ©

V návaznosti na obměnu technologií a strojního vybavení v rámci dvacetimilionového grantu z prostředku EU, po delší přípravě, která v sobě zahrnovala přípravu formy a jejího příslušenství, byla spuštěna nová technologie vstřikování plastů.

Foto

Příbramská průmyslovka zprovoznila další zajímavou technologii.
(Zdroj foto SPŠ a VOŠ Příbram)

Jedná se o ucelený závěr celého výrobního postupu, kde jednotlivé operace od návrhu dílu, přes grafické zpracování, výrobu formy i dalších nutných součástí, na sebe pevně navazují a jsou právě zakončeny výrobou plastového dílu.

Ve spolupráci s panem Jiřím Češkou, majitelem Nástrojárny Češka a učitelem strojírenského oboru, byla vyhotovena první forma na klasické plastové mince do nákupních košíků. Na pohled jednoduchý díl představuje hodiny práce na přípravě, ale i velké množství práce při zkouškách technologického procesu výroby. Jednotlivé hodnoty zavíracích tlaků, správné načasování vstříknutí i chlazení celé výrobní soupravy, to vše je alchymie, kterou budeme postupně zkoušet a dolaďovat tak, aby si současní studenti, ale i návštěvníci a zájemci o studium mohli prohlédnout dnes běžně používanou technologii výroby.

Zajímavé bude jistě porovnání parametrů rychlosti, přesnosti i ekonomiky jednotlivých druhů výroby vstřikování plastů versus 3D tisk.

Je to tedy po revolučním zavedením výroby pomocí 3D tisku další výrobní postup, kde se promítá a potkává řada znalostí a dovedností z oblasti konstrukce, technologie, elektrotechniky, automatizace i robotiky. Jsme tedy schopni připravit absolventy nejen teoreticky, ale i prakticky s využitím všech moderních zařízení a s podporou nové výpočetní techniky.

Připravujeme exkursní nabídku pro základní školy, aby i žáci měli možnost udělat si rámcovou představu o možnostech soudobé techniky s propojením na výrobu běžných předmětů, které nás obklopují.

Dr. Tomáš Hlaváč,
ředitel Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Příbram


SPŠ a VOŠ Příbram, Dr. Tomáš Hlaváč ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka