www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramská průmyslovka na prahu velké změny

2018-04-09 08:24:12 | SPŠ, PaedDr. Tomáš Hlaváč ©

Rozhodnutím Ministerstva pro místní rozvoj byla pro příbramskou průmyslovku schválena dotace na obměnu technického vybavení ve výši téměř 20 milionů z fondů EU. Tyto prostředky budou využity na obměnu vybavení pro všechny stávající obory ve škole.

Foto

3D tiskárna.
(Zdroj foto: SPŠ a VOŠ Příbram)

Studenti současní ale i budoucí se tedy mohou těšit na nové vybavení v laboratořích strojírenství, elektra i pozemního stavitelství. V průběhu tohoto roku se objeví v různých částech školy nová technika, obráběcí centra, moderní výpočetní technika.

Novinkou bude zavedení technologie vstřikování plastů a 3D tisk. Současně budou vyměněna zařízení pro výuku automatizace a elektro. Tímto vybavením bude vytvořena i lepší základna pro rozvoj robotiky, která je dalším nezbytným krokem pro zvyšování efektivity v řadě průmyslových odvětví. Současně proběhne výměna části nábytku a technického vybavení ve specializovaných laboratořích.

Jedná se tedy o doslova revoluční skok, který nemá v historii školy obdoby a je potvrzením zájmu o technické vzdělávání a rozhodně bude velkým přínosem pro naši školu i pro řadu firem z regionu, které se již dnes potýkají s nedostatkem nových techniků.

Na spolufinancování se podílí i zřizovatel školy Středočeský kraj desetiprocentním podílem. Vlastní návrh na vybavení vzešel od jednotlivých vyučujících a je logickým pokračováním vývoje výuky v odborných předmětech i vývojem technologií ve firmách našeho regionu. Lze tedy očekávat, že zvýšená kvalita i nové technologie pomohou řadě firem při hledání odborníků pro své provozy i vývojová pracoviště.

Realizací tohoto výjimečného projektu se příbramská průmyslovka posune mezi top technické školy i z celostátního pohledu. Přejme si tedy, aby byl zachován vzrůstající trend zájmu mladé generace o technické vzdělávání a aby se tato investice do techniky vrátila v podobě kvalitní mladé generace techniků, po které je tak obrovská poptávka.

PaedDr. Tomáš Hlaváč,
ředitel školy

3osé centrum


SPŠ, PaedDr. Tomáš Hlaváč ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka