www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo

2019-06-18 08:31:20 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. V pátek 14. června 2019 jsme měli možnost v příbramském letním kině navštívit koncert Pražského výběru, který se konal v rámci Příbramského kulturního léta.

Foto

Koncert Pražského výběru v letním kině.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Předkapelami byly skupiny Pakáš a Origami. „Koncert byl vydařenou akcí, všichni interpreti byli naprosto vynikající. Z pořadatelského hlediska jsme narazili na problém, kterým bylo malé zajištění stánků s občerstvením, tedy lépe řečeno s pivem. V parném počasí se nám u stánků tvořily fronty, což považuji za velký nedostatek. Již nyní řešíme, jak tento problém při příštích akcích vyřešit,“ uvedl po koncertu starosta města Jan Konvalinka. Atmosféru koncertu, kterého se zúčastnilo přes tisíc diváků si pochvalovali i sami umělci. „Koncert v Příbrami byl úžasný, věřím, že budeme mít možnost se sem vrátit,“ vzkázal Příbramákům člen skupiny Pražský výběr Michal Pavlíček.

Sobotní Příbram patřila běžcům při dalším ročníku Příbramského půlmaratonu. Mezi běžci je tato akce vyhledávanou, o čemž svědčí čísla. V dětských kategoriích se v průběhu dne na start postavilo 157 závodníků. Start hlavního závodu obsadilo 137 běžců a štafet se na trasu vydalo 79. „Jsme velice rádi, že se závodu i přes opravdu teplé počasí zúčastnilo tolik běžců. Velkou pomocí byla přítomnost březohorských hasičů, kteří běžcům poskytli možnost zchlazení,“ uvádí za pořádající Triklub Příbram Radek Eliáš.

Nedělní deštivé ráno dělalo vrásky všem, kteří chtěli prožít Novák Fest. Počasí se nakonec ještě v dopoledních hodinách umoudřilo, a tak jsme si mohli prožít celý připravený program, který byl opět skvěle naplánován. Dle ohlasů návštěvníků byl den úžasnou rodinnou akcí. „Jsem rád, že práce pořadatelů je veřejností kladně hodnocena. Akce se vydařila a v přípravách těchto festivalů budeme pokračovat i v příštích letech,“ slíbil starosta Jan Konvalinka.

Již tento čtvrtek, tedy 20. června Novák opět ožije. Od 18 hodin si zde budete moci zažít karibskou noc při Vítání slunovratu. Na programu je vystoupení Veroniky Lálové, kapely Mezcla Orquesta a především se můžete těšit na Prague Queen.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí

Moderátor Marcel Forejt a Martin Macík, kterého znáte z rally Dakar.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©)
Příbramský půlmaraton
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©)
Příbramský půlmaraton.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©)
Bublinová show v Dětské zóně.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©)
Adrenalin zóna.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©)
Adrenalin zóna..
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©)
Vystoupení Příbramských mažoretek.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©)


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka