www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbram Hanuše Jelínka po dvacáté prvé

2017-10-12 10:17:22 | Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©

V sobotu 7. října 2017 se Knihovně Jana Drdy sešli vítězové literární soutěže pro mládež Příbram Hanuše Jelínka. Ozdobou slavnostního odpoledne bylo hudební vystoupení žáků ZUŠ Antonína Dvořáka v Příbrami pod vedením Viktorie Dukové.

Foto

(Foto Knihovna Jana Drdy)

Zahráli a zazpívali pět písní ze Zpěvů sladké Francie, které do češtiny přeložil právě příbramský rodák Hanuš Jelínek.

Pro všechny oceněné literáty vydala Knihovna Jana Drdy almanach s názvem Barvy jednoho života, který naplnily vítězné práce literární soutěže.

Hlavním hostem slavnostního odpoledne byl spisovatel Pavel Renčín. Podělil se o zážitky ze svých spisovatelských začátků, a potom se s almanachem v ruce se věnoval budoucím spisovatelům. Mluvili o zákonech logiky překvapení, úspornosti vyjadřování i umění pointy. Takový literární kroužek. :-)

Úplně na závěr odpoledne se několik zájemců vydalo na komentovanou vlastivědně literární vycházku po pamětihodnostech Příbrami.

Velké poděkování patří dlouholetému sponzorovi soutěže společnosti 1.SčV, porotě, která letos pročetla a zvážila celkem 108 literárních prací, Karlu Šťastnému za práci na almanachu, ZUŠ Antonína Dvořáka, Pavlovi Renčínovi a vůbec všem, kdo se na realizaci této bohulibé soutěže podíleli.


Knihovna Jana Drdy, Katka Nolčová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka